Slovan hľadá trénera, na lane je bývalý kormidelník Komety Brno

Zdá sa, že vstup Slovana do KHL je aj pre sezónu 2015/16 takmer istý a vedenie sa okrem „naháňačky“ po hráčoch, musí venovať aj obsadeniu lavičky. Nedávno sa v Bratislave objavil Miloš Říha, o ktorého záujme sa nahlas hovorilo. Slovan však loví v Čechách aj naďalej a momentálne jedná s bývalým trénerom Komety Brno Vladimírom Kýhosom.

„So Slovanom som v jednaní, zatiaľ k tomu nemôžem nič povedať,“ povedal onedlho 59-ročný rodák z Chomutova pre český denník Sport. Kýhos získal s Brnom strieborné medaily v extralige v ročníku 2013/14 a v nedávno skončenej sezóne vystúpali spoločne na tretiu priečku.

kyhos

Väčšinu hráčskej kariéry prežil v Litvínove, Československo reprezentoval na olympijských hrách v Sarajeve, kde sme obsadili druhé miesto. Okrem Brna trénoval v extralige Litvínov a Karlovy vary. S Brnom v tejto sezóne nestačil práve na neskoršieho majstra z Litvínova. Kýhos má povesť svedomitého trénera s impulzívnou povahou, zápasy na striedačke prežíva. Bude práve on v prípade štartu Slovana v KHL tým správnym životabudičom?

FOTO: Ivo Dostál & Pavel Mazáč

4 thoughts on “Slovan hľadá trénera, na lane je bývalý kormidelník Komety Brno

Pridaj komentár