Po prvých dvoch zápasoch sme spokojní

Kaufland extraliga vstúpila do vyraďovacej časti, ktorú po predkole doplnili Prešov a Banská Bystrica. Súperom Slovana je Prešov, ktorého belasí v základnej časti štyrikrát zdolali. Prvé dve stretnutia na domácom ľade Slovan zvládol, ujal sa vedenia 2:0 na zápasy. Do oboch zápasoch nastúpil Antony Peters, ktorý v závere základnej časti ukázal dobrú formu. „Nechcem hovoriť, že on je naša jednotka, máme troch kvalitných brankárov. Teraz si oddýchneme a kto nastúpi v Prešove, o tom sa rozhodneme počas týždňa. Nakoľko máme sedem importov, na lavičke je pripravený Hlavaj,“ povedal na margo brankárskej otázky Ján Lipiansky.

V prvom zápase belasí na svojho súpera vyleteli, už po 26 sekundách otvoril skóre zápasu Rapuzzi. V prvej tretiny zasypali brankára Bespalova dovedna 29 strelami, 27 z nich kryl. Napokon kryl v celom stretnutí 58 pokusom. PO zranení hokej chutí Tomášovi Zigovi, ktorý sa podieľal na výhre dvomi presnými zásahmi, pripísal si aj bod za prihrávku. Slovan sa do zápasového kolotoča vrátil po dvanásť dňovej prestávke, keď čakal na svojho súpera, po odohratí nadstavby. Dva body si v zápase pripísal Samuel Takáč. „Hrali sme zápas po dlhšej dobe, pristúpili sme k nemu zodpovedne, víťazstvo nás teší. Prvý zápas mohol byť pre nás problém, predsa je to iná záťaž oproti tréningu. Zvládli sme to vďaka rýchlym striedania. Mrzí nás, že súper sa dostal do zápasu. Prvý gól navyše padol pri mojom vylúčení, následne pridali druhý, z môjho pohľadu šťastný. Napriek tomu sme verili, že ten zápas vyhráme, nakoľko sme v ňom dominovali, dôvod na paniku nebol,“ povedal krátko po zápase Samuel Takáč. V zápase sa Slovanu podarilo skórovať z prvej strely. „Hovorí si, že prvé striedania určia, akým smerom sa bude uberať zápas, dali sme rýchly gól, následne pridali ďalší. Vedeli sme, že Prešov proti Spisškej dobre bránili, pripravili sme sa preto na nich, sústredíme sa najmä na našu hry,“ vysvetlil Takáč

Po zranení sa do dobrej pohody dostal Tomáš Zigo. „Hokej mi chýbal o to viac, nakoľko som musel vynechať pre zranenie dva a pól mesiaca počas sezóny. Počas týchto dní sme potrénovali, pripravili sa na nášho súpera, verím, že to dotiahneme v play off ďaleko„, hovorí krídeľník Slovana. Slovan vyhral 6:2, ale Zigo si nemyslí, že to bol ľahký zápas. „Play off nikdy nie je ľahké, vedeli sme, že budú hrať dobre. Pomohlo nám, že sme v úvode dali rýchle góly, hoci sme potom dva dostali, dokázali sme na to odpovedať, zápas vyhrať a urobiť prvý krok“. V druhej tretine sa Prešov vrátil do zápasu, keď sa dotiahol na rozdiel jedného gólu: „Dostali sme také nešťastné góly, súper mal málo striel, náš brankár nebol tak rozchytaný„, myslí si Zigo. Ktorý nebol ďaleko k hetriku, „Prvý gól bol taký šťastný, keď mi Rapuzzi trafil hokejku, v druhom prípade mi to Harris nahral do prázdnej„, opísal svoje góly šťastný strelec. Ten sa gólov presadil aj v druhom zápase, opäť po spolupráci s Rapuzzim. „Strieľal na betón, sledoval som puk, ktorý som následne dorazil do brány,“ opísal svoj tretí gól proti Prešovu v sérii a dodal .„Nevyšiel nám úvod zápasu podľa predstáv, spravili sme nejaké fauly, a dostali aj počas oslabenia gól. Postupne sme sa do toho dostali, a verím, že budeme v ďalších zápasoch hrať lepšie. V prvom zápase sme dali viac gólov, v tomto zápase nám to tam tak nepadalo. Takéto je ale play off, treba ísť krok za krokom, je jedno, či vyhráte 1:0 alebo 10:0, musíme sa sústrediť na našu hru, a verím, že v Prešove budeme úspešní,“ hovorí Zigo. Ktorý prekonal oboch brankárov súpera, tak ako Bespalova, tak aj Petríka. „My máme tých brankárov zmapovaných, tréner brankárov nám ukazuje nejaké videá, niečo vždy poradí. Preto nemôžem povedať, že nás to prekvapilo, bol to ich ťah,“ dodal.

Medzi najlepších obrancov Slovana v tomto roku patrí Juraj Valach. Hoci nevyniká produktivitou, je to hráč, ktorého by si prial mať v tíme každý tréner. S pokorou jemu vlastnou zhodnotil druhý zápas série. „Asi sme si ten zápas predstavovali trošku inak. Bolo to pre nás také vytriezvenie, že tá séria sa zdala po prvom zápase tak, že to bude ľahká cesta, že si zastrieľame, ale nebude to tak. Myslím si, že je dobre, že prišiel takýto zápas, kde sme mali streleckú prevahu, že súper bude hrýzť. V hlavách sme si mysleli, že to bude jednoduchšie, ale pochopili sme, že nebude. Očakávam podobné výsledky, zvládli sme to, a sme radi za druhé víťazstvo. Táto séria bude najmä o nás, ako sa k tomu postavíme, vieme, že súper dobre bráni, treba im dať za to kredit. Tréner Bokroš je tým známy, že má dobre prepracovaný systém.“ V druhom zápase sa postaral o vyrovnanie, keď bombou z pravého krídla prestrelil Petríka. Pripísal si tretí gól v ročníku. „Nepovedal by som, že som zavrel oči a vystrelil, ja som skôr vymetač plesky skiel. Som rád, že som rád, že som gólom pomohol mužstvu. Keď som bol mladší, hral v Čechám som bol ofenzívny obranca, hrával som presilovky, dával góly. Určite som to nezabudol, ale vždy to je o tom, akú máte rolu v tíme. Ja som dostal úlohu hrať brániaceho obrancu, sústredím sa na to, čo po mne tréneri požadujú. Každý chce dávať góly, je to zábavnejšie ako blokovať a strely a po zápase odchádzať domov celý modrý po zblokovaných strelách (úsmev).“ S príchodom vyraďovacej časti si na štadióny našlo cestu viac divákov. Na prvé dva zápasy prišlo v priemere 4000 ľudí. Hokej a nielen ten sa hrá pre ľudí. „Atmosféra bola dobrá, som rád za to, keďže oproti minulému roku sa nedá porovnať. Vtedy to bola doslova tragédia Miestami som mal pocit, že som na pohrebe nie na hokeji,“ pochváli fanúšikov za podporu.

Pridaj komentár