Štyri body sú málo

Slovan má za sebou ďalší v poradí piaty trip. Pred ním sme si priali aspoň šesť bodov, realita je taká, že máme štyri. Nám sa štyri mália!

Z tripu sme si priniesli viacero pozitív, no našli sa aj negatíva, ktoré si spolu pripomenieme.  Oproti zápasu s Medveščakom Záhreb bola vidieť zlepšená hrá nášho tímu. V zápase s favoritom z Jokeritu sme hrali dôstojnú partiu, žiaľ s jedným gólom nemôžeme vyhrať! V tomto zápase na seba upriamil pozornosť Johan Backlund, ktorý Slovan podržal. Málokto čakal, že sa podarí uhrať body v Hartwall Aréne, ale keď sme dokázali vyhrať na ľade Magnitogorsku, stať sa mohlo všeličo. Jokerit nás vyškolil z efektivity, z jeho ľadu sme po tesnej prehre 2:1 odchádzali bez bodu. V druhom zápase proti Atlantu Mytišči Johan Backlund nadviazal na svoj výkon z Helsínk, nechýbalo veľa a mohol sa tešiť zo svojej prvej nuly v sezóne! Slovan síce dvakrát skóroval, čo mu stačilo na výhru 2:1, ale trápenie v koncovke bolo zrejmé aj v tomto zápase.  Koncovka je náš najväčší kameň úrazu! Zabudli dávať naši útočníci vari góly? Máme v kádri hráčov, ktorí majú na svojom konte veľa gólov, ale súčasná sebadôvera pri zakončení je na bode mrazu! Dokumentujú to aj naše slabučké presilovky, v ktorých sa často nedostaneme ani ku strele, počas troch zápasoch sme dali iba dva góly v početnej výhode. Aj keď ich hráči na tréningoch trénujú, v zápasoch to nie je moc vidno, a práve presilovky sú zlomové, v nich sa lámu často zápasy.  Presilovka v predĺžení v zápase s Rigou sa musí premeniť…Navyše hráčom nejdú ani samostatné nájazdy, posledný premenil Rok Tičar, keď vyrovnal na 1:1 v zápase proti Medveščaku Záhreb, ktorý dospel k nájazdom podobne ako ten proti Rige, ale žiaden náš hráč sa v trestnom strieľaní nepresadil! Všetko súvisí s hernou pohodou a istotou v zakončení.  Okrem toho, treba sa vyvarovať zbytočných faulov, ktoré nás stoja sily pri oslabeniach.

NAjbližšie Slovan čakajú tri domáce zápasy so súpermi, ktorí sú našimi priamymi protivníkmi v boji o play off. Lokomotiv Jaroslavľ,  Víťaz Podolsk a Atlant Mytišci. Ak si Johan Backlund udrží súčasnú fazónu a pridajú sa k nemu aj útočníci, veríme, že sa Slovanu podarí v týchto zápasoch uspieť, tu už ide sranda bokom….

2 thoughts on “Štyri body sú málo

 • 21. novembra 2014 at 12:30
  Permalink

  Strasne moc sa tesim na zapas s Loko, tento duel ma nadych velkeho zapasu, prial by som si plny zimak a atmosferu z prvej sezony. Co ma stve kamosovi som slubil ze pojdeme na ŠK Slovan – Bern tym pada Podolsk a teraz si trieskam hlavu o stenu 🙁 😀

  • 21. novembra 2014 at 16:26
   Permalink

   Zapas s Loko bude o nervy a kedze som posledne stratil pri zapase v Rige tak si to pozriem v klude (sam tomu neverim ze v klude)
   samozrejme drzim palec nasim.

Pridaj komentár