Štyri zápasy, štyri body

Slovan má za sebou ťažký trip, na ktorý vycestoval za svojimi súpermi  na Sibír, či Kazachstanu. Slovanisti museli prekonávať viaceré časové pásma. Súpermi belasých boli postupne Jugra Chanty-Mansijsk, Avtomobilist Jekaterinburg, Barys Astana a na záver Avangard Omsk.

Hneď prvé vystúpenie v Rusku Slovanu vyšlo. Po dobrom výkone si pripísal plný počet bodov, keď zdolal Jugru 3:1. Na trip vykročili povestnou pravou nohou. “Odohrali sme dobrý zápas, škoda, že z veľa šancí sme nedali viac gólov. Takticky sme však stretnutie zvládli a zaslúžene vyhrali. Výhra je veľmi pozitívna na začiatok ťažkého tripu,” pochvaľoval si pre klubový web kormidelník belasých Miloš Říha. Medzi strelcov sa zaradili Ladislav Nagy a Dávid Skokan. „Na úvod dlhého tripu sú to dôležité body, lebo Jugra je najmä v domácich podmienkach veľmi nepríjemné mužstvo”, zhodnotil strelec otváracieho gólu. Slovan si v zápase vytvoril viacero výborných príležitostí na skórovanie, gólom sa skončila kombinácia Lušňáka so Skokanom, ktorý poslal Slovan do vedenia. „Po skvelej práci Paľa Skalického a Patrika Lušňáka som zakončoval už takmer do prázdnej bránky a potom sme si víťazstvo postrážili,” povedal po zápase šťastný strelec. 

S tromi bodmi na palube sa Slovanisti presunuli do Jekaterinburgu. Zápas začali dobre, keď po Višňovského góle vyhrávali 1:0. V stretnutí dvakrát viedli, napokon odchádzali z ľadu po dobrom výkon a tesnej prehre 4:3 bez bodov. V bránke Avtomobilistu čaroval český brankár Jakub Kovář. Taký je hokej, z pätnástich šancí sme bohužiaľ nevedeli dať rozhodujúci gól,” zneli slová Miloša Říhu, ktorý  bol až na koncovku s výkonom tímu spokojný. Slovan inkasoval nešťastné góly.„Boli to dosť školácke góly, ktoré napokon rozhodli o výsledku. Poslednú tretinu sme ich tlačili, ale nepodarilo sa nám dať viac ako jeden gól. Škoda, že sme nedokázali hrať plných 60 minút“, smutne konštatoval autor gólu i gólovej prihrávky Ľubomír Višňovský.

Ďalším súperom Slovana bol Barys Astana. Vo vzájomných stretnutiach týchto celkov zvyklo padať viacero gólov. V Bratislave diváci videli osem gólov, v Astane napokon deväť. Podobne ako proti Jekaterinburgu, aj s Barysom Slovan v zápase viedol. Domáci zápas otočili, belasí museli až do konca stretnutia doťahovať. To sa im podarilo, po remíze 4:4 získali bod, ale mohli aj vyhrať, ak by v samom závere Viedenský v oslabení skóroval. Keď sa už zdalo, že zápas rozhodnú samostatné nájazdy, rozhodol Chudjakov. Slovan dostal v zápase až päť gólov.“Päť inkasovaných gólov v zápase, to je príliš veľa, s tým sa len zriedka dá vyhrávať. Tie zápasy, ktoré sme na tripoch vyhrávali, sme hrali veľmi dobre z obrany, a popri tom sme dokázali nejaké góly streliť a bodovať. Keď dostaneme päťku, len veľmi ťažko sa vonku vyhráva,“ uviedol po stretnutí Lukáš Kašpar.

Pred posledným duelom v Omsku mal Slovan na konte štyri body, na záver tripu chcel pridať ďalšie. Omsk sa v zápase dostal poľahky do dvojgólového vedenia, Slovan v druhej tretine dokázal znížil na 3:1, keď v oslabení unikol Kašpar. Domáci si náskok postrážili, nič na tom nezmenili ani góly Miklíka so Skokanom, ktoré zmiernili prehru a konečný výsledok 5:3. Stretnutie nedohrali obrancovia Ľubomír Višňovský a Cam Barker. Zápas herne belasým nevyšiel.Z našej strany to bol najhorší zápas, ktorý sme odohrali vonku v tomto ročníku,”zneli po zápase veľavravné slová Miloša Říhu.

Až na stretnutie s Omskom, Slovan neodohral zlé zápasy, určite si zaslúžil získať viac bodov. Doplatil na horšiu koncovku a práve tá bola jedným z dôvodov, prečo Slovanisti v štyroch zápasoch zaknihovali štyri body. Pri pohľade na celkové skóre z týchto duelov 13:15, je zrejmé, že počet inkasovaných gólov je vysoký. Slovan sa musí z chýb poučiť. Je škoda, že Slovan stratil svoje vedenia v zápasoch, ale taký je šport. Na druhej, pri pohľade na výsledky priamych a z nášho pohľadu najvážnejších súperov Slovana (Dinamo Minsk, Medveščak Záhreb a Spartak Moskva) je potešujúce, že týmto mužstvám sa počas týždňa príliš nedarilo, nikto belasým neodskočil a bodové odstupy medzi nimi ostávajú minimálne.

Pridaj komentár