Slovan porazil Astanu o gól, víťazstvo je úplne zaslúžené (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Barys Astana 3:2 (2:1,1:1,0:0)

Góly: 6. Murley (Ölvecký), 11. Surový (Šťastný, Kudrna), 36. Bartovič – 14. Rudenko (Lundin), 23. Bochenski (Dawes, Boyd)

Rozhodovali: Anisimov, Odinš – Kučava, NovikovVylúčenia: 4:3. Presilovky: 0:0. Divákov: 7504.

HC Slovan Bratislava: Janus (Baroš) – Starosta, Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Luža – Jeglič, Tičar, Netík – Ružička, Nedorost, Bartovič – Hudáček, Murley, Ölvecký – Šťastný, Surový, Kudrna.

HC Barys Astana: Ivanov (Poluetkov) – Lundin, Dallman, Semenov, Savčenko, Bartulis, Čerenok, Kairov – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Gavrilin, Puškarev – Kvaša, Upper, Poliščuk.

Favorizovaná Astana to v Bratislave „rozbalila“ od samého začiatku. Po piatich minútach viedla na strely 4:1, tri z nich však musel Janus likvidovať v presilovke. Krátko po nej však nečakane udrelo na druhej strane. Ölvecký vystrelil na Ivanova, puk sa od zadného mantinelu odrazil pred ľavú žrď, kde už číhal Murley – 1:0. Slovanu dodal gól krídla, o dve minúty mal ďalšiu šancu Netík. Slovnaft aréna si potom zakričala gól aj po druhýkrát, podľa rozhodnutia arbitrov bol však dosiahnutý korčuľou. Už o dve minúty však hlavný rozhodca ukázal na stred. V signalizovanej výhode sa puk dostal k Surovému a ten sám spomedzi kruhov prestrelil Ivanova po druhýkrát. Hostia z Kazachstanu sa ale dostali do zápasu v 13. minúte. Rudenko vystrelil medzi dvoch obrancov, Janus puk vyrazil pred seba a útočník Astany ho následne dopravil tam, kam si želal – 1:2. To bolo z gólových situácií v prvej tretine všetko, okrem nich zaujali na strane domácich strely Štajnocha a Surového, Barys kontroval šancami Puškareva a Dawesa, pri tej druhej dokonca pomohla Janusovi ľavá žrď.

Druhú tretinu odštartoval peknou strelou Netík, Barys odpovedal Puškarevom, ktorého v poslednej chvíli odzbrojila v dobrej šanci obrana belasých. O chvíľku sa však už hostia tešili. Po buly sa puk dostal na hokejku Bochenskeho a kanonier Astany prestrelil Janusa po druhýkrát. Brankár Slovana potom podržal svojich spoluhráčov v polovici zápasu, keď na neho tvrdo vypálil Savčenko od modrej čiary trikrát po sebe. Vrátiť Slovanu vedenie mohol zasa Jeglič, jeho projektil však skončil tesne nad. Rovnako skončil aj pokus Surového, ktorému ideálne medzi kruhy nabil Kudrna. V ďalšom striedaní však všetko napravil kapitán Bartovič. Ten jemu vlastným spôsobom unikol po ľavej strane a švihom vymietol pravý horný roh Ivanova. Slovan dostal po vední opäť chuť, náskok mohol vzápätí zvýšiť Hudáček. V závere tretiny vylúčili ruskí arbitri dvoch hráčov Slovana v rovnakom čase, čo znamenalo dlhú presilovku piatich proti trom. Tá trvala tridsať sekúnd a prerušila ju siréna. Janus v nej dvakrát vytiahol skvelé zákroky a držal Slovan nad vodou.

Hostia dohrávali svoju početnú výhodu od úvodu tretej tretiny. V pásme zvieral trojicu brániacich hráčov prvý elitný útok hostí, Janus ale všetky pokusy zlikvidoval a Slovan tak prežil tento dôležitý moment bez ujmy. V 48. minúte sa konečne dočkali presilovky aj domáci. Gólom zaváňala delovka Sersena, hostia sa zvyšnému nebezpečenstvu ubránili. Sersen potom dve a pol minúty pred koncom vybojoval ďalšiu presilovku pre svojich spoluhráčov, takmer v nej však inkasoval po chybe Starostu, Žajlavova však ponúknutá príležitosť našťastie prekvapila. Po ponúknutom pásme vsadil Barys všetko na jednu kartu, v power play však Slovan svoje zaslúžené víťazstvo udržal.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Dnes to bol z našej strany dobrý kolektívny výkon. Astana má výbroný tím. Hrali sme od začiatku do konca ako mužstvo jeden za druhého, snažili sme sa. Štefan Ružička nedohral zápas pre zranenie.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“94″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan barys“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]