Súboj o čelo tabuľky pre Slovan

Zápas Ružomberku s Slovan od úvodu veľa šancí nepriniesol. Oba celky skorej nakopávali lopty, chýbala presná súhra. V 15. minúte po priamom kope zakončoval Kostadinov, Greif bol na mieste.O pár minút sa do šestnástky dostal Urdinov, obrana Slovana odkopávala do bezpečia. Slovan hrozil najmä po krídlach, chýbala mu finálna prihávka.Po polhodine hry prišiel druhý žltý faul od Kostadinova, Slovan hral početnej výhode. Po Mohovom centri, Božikovovu hlavičku Macík chytil. V závere polčasu dostal druhú žltú kartu v stretnutí aj Čavrič. Sily na ihrisku sa vyrovnali. Slovan mohol do vedenia poslať Holman, jeho strelu Macík vyrazil.

Slovan bol od úvodu druhého dejstva nebezpečnejším mužstvom. Po hodine hry musel Greif zasahovať proti strele Gala Andrezlyho.Slovan odpovedal Savičevičom, brankár domácich bol pripravený. Pätnásť minút pred koncom prišla najkrajšia akcia zápasu. De Kamps zakombinoval s so Savičevičom, ktorý presne prihral Apauovi na vedúci gól. Už o tri minúty zahrával Moha priamy kop, Macík iba vyrazil, Šporar zvýšil na 0:2. Slovan zápas kontroloval, z Ružomberku si odviezol tri body.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:2  (0:0)

Góly: 76. Apau, 79. Šporar

Žlté karty: Kostadinov, Urdinov – Čavrič

Červené karty obaja po druhej žltej: Kostadinov – Čavrič

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose (46. Jonec), Takáč – Kostadinov – Daniel, Tandir (79.Gerec), Gal Andrezly.
ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrić, Božikov– de Kamps – Čavrić, Holman (63. Savičevič), Dražić (90. Cmiljanič), Moha (84. Hološko) – Šporar.

Rozhodovali: Marhefka – Žákech, Jenčura.