Tesné, ale zato dôležité víťazstvo (VIDEO)

ŚK Slovan Bratislava – FK DaC 1094 Dunajská Streda 1:0 (1:0)

Žlté karty: Milinkovič, M. E. González , Saláta, Sekulić  –  Pambou,Pačinda, Štepanovský, Michalík

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Čikoš, Saláta, Sekulić, Podaný – Simović (46. M. E. González), Savičevič – Milinkovič, Kubík (61. Oršula), Zreľák – Vittek.

FC DAC Dunajská Streda: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin Kwin, Brašeň – Straka (46. Stephens) – Pambou (73. Mészáros), Sarr, Ľupták, Pačinda – Polievka.

Rozhodovali: Sedlák – Chládek, Jenčura

Diváci: 1495

V zápase musel ako prvý zasahovať Mucha, Sarrov pokus poľahky kryl. Prvá šanca Slovana sa skončila gólom. Podaného dobrý center zúžitkoval na vedúci gól Zreľák. Odpoveď hostí prišla okamžite, Polievka tesne minul Muchovu bránu. Po polhodine hry prišiel Milinkovičov roh, Kubík prenechal Simovičovi, ktorý v tesne minul bránu. V závere prvého polčasu zaujali Pačindove nožničky, ktorým ale chýbala razancia.

Hneď po príchode zo šatní vymyslel striedajúci González kolmicu na Milinkoviča, ten ešte prihrával do šance Kubíkovi, jeho strela išla nad. Hostia od tohoto momentu zlepšili pohyb, v strede ihriska sa k nim odrážali všetky lopty. Po hodine hry zachránil belasých Mucha, ten po rohu hostí, bravúrne zneškodnil Kwinovu hlavičku. Na 2:0 mohol pre Slovan zvýšiť Priskin, ten sa uvoľnil na pravej strane, Tujvel jeho dobre mierenú strelu vyrazil. Našťastie neplatilo staré známe nedáš-dostaneš. Štepanovskému Mucha strelu vyrazil na roh. DAC vrhol všetky sily do útoku, vyrovnať sa mu ale nepodarilo. Slovan tak vyhral piatykrát v rade.

Ohlasy k zápasu:

Nikki Papavasiliou: „V tomto zápase sme si pripísali veľmi dôležité víťazstvo, pretože za sedem dní sme odohrali tri zápasy a to aj napriek tomu, že sme čelili problémom s únavou a zaskočilo nás aj zranenie Simoviča. Súper nám pripravil ťažké chvíle, ale mali sme mnoho šancí na to, aby sme rozhodli skôr. Chýba nám však vyššia efektivita a pokiaľ nestrelíme aj druhý gól, súper nás bude v posledných desiatich minútach tlačiť na to, aby vyrovnal. Potrebujeme preto vyššiu efektivitu. Hráčom doprajem dva dni voľna, a potom sa budeme opäť poriadne pripravovať na ďalší duel, ktorý nás čaká v nedeľu.“

Video zo zápasu, zdroj huste. tv:

One thought on “Tesné, ale zato dôležité víťazstvo (VIDEO)

• 24. októbra 2015 at 21:41
    Permalink

Neviem no, víťaziť sa darí čo je dôležité, ale herný prejav dvakrát neteší, snáď mesiac po zimnej pauze bude vidieť radikálnejšie zmeny v hre pod novým trénerom.
    Prekvapil Kubík v prvom polčase pozitívne, negatívnejšie dnes Marko (mohol dostať červenú), ale na jeho obranu treba povedať, že on aj keď má slabší zápas aj tak vždy niečo vymyslí dopredu, platilo to aj proti DAC Nemlehet.
    Musíme tu už nejak dokopať, na jar verím v zlepšenie hry a nám neostáva nič ako čakať na štadión lebo tuto hrať nejaké futbalové divadelné predstavenie sa hádam ani nedá…