Tresty aj pre Fradi

Dvojzápas medzi Slovanom a Ferencvárosom nezostal bez povšimnutia ani disciplnárnej komisie UEFA. Tá pokutovala belasých z prvého zápasu. Slovan sa odvolal voči trestu od Európskej futbalovej únie (UEFA) za zápas v Budapešti, v rámci ktorého by mal byť uzavretý kotol v C-sektore. Finálne rozhodnutie o odvolaní na Športový arbitrážny súd (CAS) klub očakáva 10. augusta, preto zatiaľ musí pracovať s alternatívou uzavretia C-sektora. Na odvete s Olympiakosom sa teda bude „kotol“ nachádzať na B-tribúne v sektoroch B201 a B202. „Využijeme možnosť a do C-sektora bezplatne pozveme deti do 14 rokov, tak ako tomu bolo v zápasoch s Besiktasom a Wolverhamptonom. Povzeme i základné školy z celého Slovenska, futbalové kluby z Bratislavského samosprávneho kraja, športové kluby z celého Slovenska nesúce v názve meno Slovan, či iné športové kluby alebo aj letné denné tábory nájdu všetky informácie na oficiálnej webovej stránke www.skslovan.com. Prihlásiť sa môžu aj letné denné tábory“,  citovala tlačová správa ŠK Slovan marketingového riaditeľa klubu Tomáša Straku.

Disciplonárna komisia vyniesla tresty aj súpera Slovana – Ferencváros Budapešť, rozhodnutie a tresty pre Fradi sú z oboch zápasov:

  1. Zlúčiť disciplinárne prípady a vydať jedno komplexné rozhodnutie v súlade s článkom 41(6) Disciplinárneho poriadku UEFA.
  2. Pokutovať Ferencvárosi TC 15 000 € a nariadiť čiastočné uzavretie štadióna Ferencvárosi TC počas najbližšieho (1) zápasu súťaže UEFA, v ktorom bude Ferencvárosi TC hrať ako hostiteľský klub, za rasistické správanie svojich priaznivcov. Uvedené čiastočné uzavretie štadióna bude pozostávať z minimálne 1 000 miest na sedenie na tribúne B.
  3. Nariadiť Ferencvárosi TC, aby na ďalšom zápase súťaže UEFA, ktorý hrá ako hostiteľský klub, implementovalo nasledujúcu smernicu: vyvesiť banner s nápisom „#NoToRacism“ s logom UEFA.
  4. Zakázať Ferencvárosi TC predávať svojim hosťujúcim fanúšikom lístky na ďalší (1) zápas súťaže UEFA za rasistické správanie svojich priaznivcov. Uvedený zákaz predaja vstupeniek svojim vonkajším priaznivcom podlieha skúšobnej dobe dvoch (2) rokov, ktorá začína plynúť od dátumu tohto rozhodnutia.
  5. Pokutovať Ferencvárosi TC 50 000 € za zapaľovanie ohňostrojov, hádzanie predmetov, provokatívne správy urážlivého charakteru a poškodzovanie.
  6. Na objednávku Ferencvárosi TC kontaktovať ŠK Slovan Bratislava do 30 dní za účelom vysporiadania škôd spôsobených jeho priaznivcami, t.j. za 20 rozbitých sedadiel.
  7. Pokutu Ferencvárosi TC 14 000 € za blokovanie verejných priechodov.

Pridaj komentár