Tvrdé tresty pre ŠK Slovan

ŠK Slovan po nešťastnej prehre v závere zápasu s Ferencvárošom dostáva ďalšiu tvrdú ranu. UEFA na svojom portáli vyrubila belasým pokuty. Odvolací orgán oznámil nasledujúce rozhodnutie, ktoré by ovplyvnilo účasť fanúšikov na zápasoch UEFA:

Zápas: Liga majstrov UEFA 2022/23: Ferencvárosi TC proti ŠK Slovan Bratislava hral 20. júla 2022 v Budapešti v Maďarsku.

rozhodnutie:

  • pokutovať ŠK Slovan Bratislava 40 000 € a nariadiť čiastočnú uzávierku štadióna ŠK Slovan Bratislava (t.j. celého sektora C) počas najbližšieho (1) zápasu súťaže UEFA, v ktorom by ŠK Slovan Bratislava nastúpil ako hostiteľský klub za rasistické správanie jeho podporovateľov.
  • Nariadiť ŠK Slovan Bratislava, aby na najbližšom zápase súťaže UEFA, ktorý hrá ako hostiteľský klub, implementoval nasledujúcu smernicu: umiestniť v uzavretých sektoroch transparent s nápisom „#NoToRacism“ s logom UEFA.
  • Zakázať ŠK Slovan Bratislava predávať svojim hosťujúcim priaznivcom vstupenky na najbližší (1) zápas súťaže UEFA za rasistické správanie jeho priaznivcov. Na zákaz predaja vstupeniek sa vzťahuje skúšobná doba dvoch (2) rokov, ktorá začína plynúť odo dňa tohto rozhodnutia.
  • Pokuta ŠK Slovan Bratislava 25 000 € za vhadzovanie predmetov.
  • Udeliť ŠK Slovan Bratislava pokutu 13 000 € za zapálenie ohňostroja.

Pridaj komentár