Návraty do minulosti: Tretí titul v rade po stíhacej jazde (FOTO)

By  |  1 Komentár

Každý jeden získaný titul má svoje čaro. Obhajoba je vždy výborným úspechom. Po rozdelení republiky v rok 1993, sa Slovanu podarilo získať tri tituly v rade.  Ten tretí v ročníku 1995/1996. Nerodil sa ale vôbec ľahko, hoci v konečnom dôsledku Slovan vyhral ligu s 15 bodový náskokom pred Košicami. Na čele klubu stál Jaroslav Čaniga.

Na lavičku sa v úvode sezóny posadil Anton Dragúň, jeden z najznánemejších lodivodov na Slovensku v tom čase. Jeho pôsobenie v Slovane nemalo dlhú životnosť. Mužstvo v úvode postupne strácalo body po remízach, či prehre s Lokomotívou Košice. Po 8. kole sa jeho účinkovanie skončilo, v 9. kole ho nahradil nebohý Karol Jokl. Od 10. kola sa do Slovana vrátil Dušan Galis, tréner, ktorý získal so Slovanom predošlé dva tituly. Ten našiel v kabíne preňho dobre známe mená. Pribudol iba Luis Fábio Gomes. Z kádra mali ambície odísť Miroslav Chvíla, Fábio Nigro, či kapitán mužstva Tomáš Stúpala. Z pôvodnej úspešnej partie odišiel do tureckého Instabulsporu Marián Zeman. Galis prebral tím, ktorý sa nachádzal na siedmom mieste. S mužstvom sa mu začalo dariť, na jeseň mu patrilo 35 bodov, po skončení sezóny slušných 75 bodov.

Medzi najzaujímavejšie výsledky patrili hladké výhry nad Dunajskou Stredou 7:1 (Gomes 2, Demo 2, Sz. Németh, Faktor (11 m), Maixner), Nitrou 6:1 (Sz. Németh 2, Demo 2, Rusnák, Tittel (11 m)), Prievidzou 5:0 (Sz. Németh 2, Mužlay, Gomes, Molnár (11 m)!), Prešovom 4:0 (Gomes 2, Maixner, Mužlay). Trikrát sa podarilo Slovanu vyhrať 5:2, keď týmto výsledkom zdolal Banskú Bystricu (Maixner 2, Sz. Németh, Gomes, vl. Bažík), Trnavu (Slovák 2, Tittel, Kinder, Kostka) vl.)  a FC Košice (Tittel 3, Rusnák, Tomaschek). Skóre Slovana po sezóne 79:20 hovorí tiež jasnou rečou. Titul bol v správnych rukách.

8177

Káder tvorili títo hráči: Molnár, König- Tittel, Tomascheck, Pecko, Stúpala, Juriga, Kinder, Soboňa, Faktor, Mužlay, Demo, Slovák, Rusnák, Maixner, Nigro, Gomes, Zeman, Talajko, Boskovič, Kravárik, Láclavik, Čerňanský, Berisha.

Najlepším strelcom bol Szilárd Németh, ktorý zaznamenal 12 gólov, na chrbát mu dýchal s 10 gólmi Gomes,  9 zásahov pridal Maixner.

V jedenástke roka sa zo Slovanu objavili viacerí hráči: Molnár, Sz. Németh, Tittel, Kinder, Slovák a Tomaschek. Navyše Dušan Tittel bol vyhlásený Najlepším hráčom roka pred Petrom Dubovským.

Fotky z posledného domáceho duelu v sezóne

Foto: archív SK Slovan a SlovanPositive

1 Komentár

  1. Fresky1

    Fresky1

    29. decembra 2015 at 15:31

    Tak z tohto zápasu s nafarbenými vlasmi by som doma snáď našiel VHS-ku 🙂

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár