Tretia výhra v rade, nájazdovú lotériu rozlúskol Jeglič (VIDEO)

Neftechimik Nižnekamsk – HC Slovan Bratislava 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0, – 0:0, 0:1)

Gól: rozhodujúci samostatný nájazd Jeglič

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Lisutin) – Berezin, Bondarev, Sergejev, Ogurcov, Ľamin, Bryncev, Ščitov, Kuzmin – Volkov, Polygalov, Milovzorov – Zdunov, Taffe, Grigorenko – Žukov, Stoa, Kvapil – Kitarov, Kulikov, Poriadin

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, Mihalik,Kozák – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Nagy – Leblanc, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

Rozhodovali: Kiseľov, Ravodin – Medvedev, Šelianin Vylúčenia: 4:10 na 2 min, navyše: Barker na 10 min za faul na krk a hlavu a Garnett 10 minútový osobný trest, Presilovky: 0:0,  Oslabenia: 0:0

Stretnutie lepšie začal Slovan, Sersenovu strelu Sudnicin kryl. Otvárací gól a prvú veľkú šancu mal na hokejke Jeglič, ktorý netrafil odkrytú bránu. V 10.minúte sa do dobrej možnosti dostal domáci Milovzorov, Brust bol pozorný. Ruského útočníka pri zakončení ale fauloval Bartovič, čím oslabil svoj tím. Slovan bez problémov prežil oslabenie. Bartovič sa ihneď po návrate na ľad dostal do brejku, jeho puk medzi betóny neprešiel.  V závere tretiny bolo pre vzájomné vylúčenie na ploche viac miesta. To viac vyhovovalo domácim, keď nebezpečne ohrozili Brusta. Belasí boli v prvej časti aktívnejším tímom, napriek tomu diváci v prvej tretine gól nevideli.

Hneď v úvode prostrednej časti oslabil Slovan obranca Mihalik. Belasí dobrou pozičnou hrou oslabenie zvládli. Podobnú možnosť a svoju prvú v stretnutí dostal aj Slovan, keď sa previnil Žukov. Barkerovu bombu a následnú Nedorostovu dorážku  Sudnicin chytil. Dlho sa v plnom počte nehralo, keď domácim ponúkol za držanie presilovku Nagy. Nižnekamsk uzamkol belasých pred Brustom, tí sa dobre bránili. Kanadský brankár v službách Slovana perfektne zachránil pred Stoaom. Slovan aj toto oslabenie ustál bez ujmy, no musel sa po ďalšom faule brániť. Domáci Slovan opäť pritlačili, ale skóre sa ani tentokrát nemenilo. Slovan mohol do vedenia poslať Kundrátek, jeho dobre umiestnenú strelu Sudnicin kryl, poradil si aj s dorážkou.

Tretia časť sa začala so štyrmi hráčmi na oboch stranách. Navyše Barker si odpykával 10 minútový trest. Krátko na to si na trestnú ľavicu sadol domáci Taffe, Slovan svojho súpera zatlačil, vedúci gól nepridal. V polovici tretej časti opečiatkovali domáci po nenápadnej akcii tyčku Brustovej brány. Slovan bol chvíľu následne pod tlakom, ale skóre sa nemenilo. To mali možnosť zmeniť domáci v ďalšej presilovke, ktorú hrali päť minút pred koncom. Brust predviedol vynikajúci zákrok, ktorým udržal svoj tím v hre. Slovan sa aj tentokrát ubránil. Do konca stretnutia sa stav nezmenil. Zápas sa skončil po 60 minútach futbalovo 0:0.

V predĺžení gól nepadol, hoci domáci hrali hneď od úvodu presilovku štyroch proti trom.  Na rad prišli samostatné nájazdy.

Za domácich uspel Kvapil na strane Slovana sa presadil špecialista na nájazdy Jeglič. V zápätí neboli strelci na oboch stranách úspešní, aby sa o bod navyše pre Slovan postaral v 11.sérii Jeglič. Brust si pripísal druhú nulu v rade!

Ohlasy, zdroj hcslovan.sk

Miloš Říha: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Dobre sme sa pripravili, boli sme veľkú časť zápasu lepším tímom, bohužiaľ bez streleného gólu sa nevyhráva. Vynikajúco chytal opäť Barry Brust. Myslím, že sme si dva body v nájazdoch dnes zaslúžili. „