Turnaj s nádherným posolstvom

Futbalový turnaj s názvom Majstri futbalového remesla mal v sobotu za sebou už 14. ročník. Ide o turnaj, ktorým si jeho účastníci pripomínajú hráčov, ktorí žiaľ už nie sú medzi nami. V minulosti išlo najmä o Petra Dzúrika, vďaka ktorému tento turnaj vznikol. Jeho účastníci si takto spomínajú a pripomínajú aj Juraja Halenára, či Mariána Čišovského. Stretávajú sa tu bývalí i súčasní hráči. „Veľmi sa teším, že je to štrnásty ročník, škoda, že nás Covid 19 obral o dva roky. Partia, ktorá sa tu zišla je úžasná. Sú tu aj takí hráči, ktorí boli na prvom ročníku ako Ján Šľahor, Benjamín Vomáčka, Peter Majerník, Marián Tomčák, nerád by som na niekoho zabudol. Bohužiaľ Peter Dzúrik, Juraj Halenár, Marián Čišovský už medzi nami nie sú, ktorí boli taktiež pri začiatkoch tohto turnaja, keď ešte pôsobili ako aktívni hráči. Bohužiaľ, taký je život, preto si aj takto budeme aj takouto formou na nich spomínať,“ povedal na úvod hlavný organizátor tohto podujatia Marián Borbély. Ktoré sa hráva pred Vianocami za účasti pre futbalových fanúšikov známych hráčov ako napríklad Samuel Slovák, Szilárd Némth, Filip Hološko, Róbert Semeník, Tomáš Medveď, Rastislav Michalík, Marián Had a mnohí ďalší. „Sú tu aj aktívni hráči Marek Kuzma, Erik Grendel, Martin Trnovský, Dávid Hrnčár, Alan Kováč či Marek Rigo. Ivan Kružliak nám zvykol robiť rozhodcu, ochorel, preto nemohol prísť. Z hráčov, ktorí v minulosti chodili sa ospravedlnil Švancara, ktorý patril k pravidelným účastníkom. Z českých hráčov prijal pozvanie Benjamín Vomáčka. Budúci ročník by sme chceli odohrať 16.12.2023 v športovej hale na Pasienkoch, ktorá by v lete mala byť už po rekonštrukcii,“ zakončil Borbély. „Tento memoriál je výbornou myšlienkou, som rád, že som sa ho mohol opäť zúčastniť, nie som tu prvýkrát. Veľmi rád vždy prídem. stretnem sa s hráčmi z ligy, kamarátmi alebo trénermi. Je to príjemné spestrenie voľna, ktoré máme,“ hovorí Dávid Hrnčár, hráč bratislavského Slovana, na ktorého slová nadviazal Szilárd Németh :“Všetci traja boli vynikajúci futbalisti. Som rád, že je takáto myšlienka organizovať to každý rok. Je to pekné podujatie pred Vianocami, na ktorom sa zídu bývalí, ale aj aktívni hráči, ide nám o zábavu, ale najmä o spomienky.“ Samuel Slovák v minulosti obliekal spoločný dres s Jurajom Halenárom,“Je to pekné podujatie, boli to výborní hráči, som rád, že sme sa tu zišli v takom počte a mohli si ich takto pripomenúť. Najviac si spomínam na Juraja Halenára, s ktorým som zažil to posledné obdobie, keď som hrával. Samozrejme, všetci chýbajú, ale on bol takou stratou, ktorá ma veľmi mrzela.“

Na turnaji, ktorý sa hral v športovej hale na Junáckej ulici systémom každý s každým, a hranom 2×12 minút sa predstavili mužstvá: Slovan, Inter, KLK a Východ.

Výsledky : Slovan – Inter 3:3, KLK – Východ 8:1, Slovan – Východ 3:2, KLK – Inter 3:8, Slovan – KLK 9:4, Inter – Východ 2:2.

Víťazom sa stal Slovan. Najlepší brankár: Krnáč, strelec: Majtán, hráč: Zošák.

Pridaj komentár