Účinkovanie, za ktoré sa nemôžu hanbiť

Pre bratislavský Slovan sa zápasom medzi Sportingom Braga skončila jesenná časť sezóny 2019/2020. Pre belasých to bol už 36. súťažný zápas v tomto ročníku. Pri pohľade na účinkovanie Slovana v domácej Fortunalige, vystupovaní v Slovnaft cupe a Európskej lige prichádzame k záveru, že si aj napriek tomu, že sa mu nepodarilo postúpiť zo skupiny v jesennej časti viedol dobre.

Po nešťastnom vypadnutí z predkola Ligy majstrov, veľa ľudí Slovanu neverilo. Málokto veril, že po tomto vypadnutí si Slovan na jeseň zahrá skupinovú fázu Európskej ligy. Pri mužstve skončil Martin Ševela, na jeho miesto nastúpil Ján Kozák ml. Tím v ďalších predkolách ukázal charakter, prešiel cez ďalších súperov v Európskej lige, keď postupne vyradil FK Feronikeli, Dundalk, či gréckeho majstra PAOK Solún. V domácej súťaži sa držal na čele v tabuľke.

Vďaka vybojovanému postupu cez PAOK sa belasí dostali do skupinovej fázy Európskej lige. V skupine K im žreb prisúdil Besiktas Istanbul, Wolverhampton Wanderers a Sporting Braga. Na pohľad sa zdalo, že išlo o súperov, ktorí nie sú až tak atraktívni. Opak bol pravdou. Všetci spomínaní mali svoju kvalitu, ktorú dokumentovali na ihrisku. Slovan v domácej lige postrádal viacero zápasov, ktoré by ho lepšie pripravili na takýchto kvalitných súperov, ktorí pravidelne hrajú ťažké zápasy proti Galatasarayu, Fenerbachce, Trabzonsporu, Manchestru City, Liverpoolu, Chelsea, Leicestru, Arsenalu, Manchestru United, či Portu, Sprotingu Lisabon, Benfice Lisabon Dodajme, že momentálne patri Besiktasu v lige druhá priečka, Wolverhampton je na šiestej pozícii, Braga siedma.

Slovan vo vzájomných zápasoch s týmito súpermi vyslovene nesklamal. Dokázal im nastrieľať desať gólov, päť zaznamenal kanonier Andraž Šporar, ktorý patrí k najlepším strelcom Európskej ligy. Hoci až štyrikrát Slovan prehral, trikrát tesne o gól. Je to škoda, keďže viackrát mal zápasy dobre rozohrané. Niekedy mu chýbalo viac športového šťastia, keď o body prišiel v samom závere zápasov. Ale taký je futbal. Diváci ho aj napriek prehrám za výkon ocenili potleskom. Viacero hráčov v zápasoch ukázalo, že hrať sa dá aj proti papierovo silnejšiemu protivníkovi. Ich výkony nezostali nepovšimnutými, preto je dosť možné, že pre niekoho bol zápas s Bragou posledným vo farbách Slovana.

Slovan vedie ligu s desaťbodovým náskokom, v národnom pohári sa prebojoval do jarného štvrťfinále.

Pridaj komentár