Urobíme maximum pre dobrý výsledok

Belasých čaká proti Brage rozlúčka s Európskou ligou. Na zápas je aktuálne predaných cez 9 000 vstupeniek, na Tehelnom poli očakávame päťcifernú návštevu. Vstupenky sú naďalej v predaji on-line na Ticketmedia.sk, resp. v deň zápasu na Tehelnom poli od 10:00 do výkopu.

Belasí sú v K-skupine tretí so štyrmi bodmi a skóre 8:9, Braga je prvá s jedenástimi bodmi a skóre 11:7. Oba tímy ešte hrajú o konečné umiestnenie. „Ani jeden tím nemá dôvod hrať príliš otvorený futbal. V Európe sa hrá o výsledky, prestíž i meno klubu. K zápasu pristúpime s úplnou vážnosťou tak, akoby to bol prvý duel v skupine. Chceme potešiť divákov, ktorí pevne veríme prídu v čo najväčšom počte,“ povedal na tlačovej konferencii tréner Ján Kozák ml.

Hracia plocha na Tehelnom poli je pripravená na zajtrajší večerný duel, belasí ju však pošetrili a trénovali na Pasienkoch. Braga má ako hosťujúci klub prioritu pri výbere ihriska na tréning, a preto večer trénovala na Tehelnom poli. Slovanistom budú pre tri žlté karty chýbať dôležité postavy stredu poľa Joeri de Kamps a Ibrahim Rabiu. „Do zápasu nezasiahne ani Aleksandar Čavrič a dlhodobejšie nám chýba David Strelec. S otáznikmi sú ešte Jurij Medveděv a Dávid Holman. Máme ešte večer a celý zajtrajšok, takže uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Ako vždy však postavím tú najsilnejšiu možnú zostavu z hráčov, ktorí budú aktuálne k dispozícii,“ reagoval tréner belasých, ktorý čelil aj zaujímavej otázke o tom, kto pôjde zajtra do brány. „Táto otázka je trochu zložitejšia. Dominik Greif podával výborné výkony, Mišo Šulla zase výborne odchytal posledné duely. Dominik posledných 5-6 dní trénuje bez obmedzení. Verím, že sa rozhodneme správne a náš brankár opäť predvedie výborný výkon. Uvidíme, ktorý z nich to bude,“ nechal Ján Kozák ml. otvorenú brankársku tému.

V Brage slovanisti po heroickom výkone remizovali 2:2 a získali návod, akým môžu uspieť aj doma. „V Brage nám vyšlo taktické rozostavenie, teraz ich privítame doma, takže možno budeme hrať trochu ofenzívnejšie. Ale vždy je tam súper, ktorý má vysokú kvalitu. Pre nás sú všetky súboje v skupine náročné, zbierame skúsenosti a vážime si každú európsku konfrontáciu. Braga je líder skupiny, čo hovorí jasne o jej sile. Svojím štýlom hry, rýchlosťou a technickými hráčmi je pre nás možno najťažším súperom v skupine.“

Belasí majú pred zajtrajškom veľa motivačných prvkov, ktoré ich poženú dopredu aj napriek tomu, že už nemôžu postúpiť. V hre je tretie miesto, prestíž i body do koeficientu. Médiá zaujíma aj ambícia vyrovnať minuloročný bodový zápis slovenského účastníka, tento faktor však tréner hráčom nezdôrazňuje. „O tomto s hráčmi nehovorím. Ak tento bodový zápis vyrovnáme, tak budeme radi, ale samo o sebe to pre nás nie je motivácia. Našou ambíciou je totiž odohrať ďalší výborný zápas a pobiť sa o priaznivý výsledok. Veľmi sa tešíme a verím, že aj chalani vydajú zo seba maximum. Vieme, že už nehráme o postup a počasie možno už tak nepraje futbalu, no napriek tomu si prajeme, aby prišlo čo najviac ľudí, ktorým chceme urobiť radosť,“ uzavrel pre klubový web Ján Kozák ml.

Kabínu zastupoval na tlačovej konferencii Vernon de Marco. „V kabíne je dobrá nálada, tešíme sa z toho, čo sa nám na jeseň podarilo v domácej lige i v Európe. Ešte však nie je koniec, je tu posledný zápas. Už sa nemusíme na nič šetriť, odovzdáme zo seba všetko, aby sme nám aj fanúšikom pripravili pekné vianočné obdobie. Budeme hrať zodpovedne a túžime po tom, aby sme v poslednom zápase skupiny bodovali,“ povedal 27-ročný obranca.

„Konečne môžu prísť všetci naši fanúšikovia, očakávam, že ich bude veľa. Slovan dlhšie nehral skupinu, preto si musíme každý európsky zápas vážiť a v dobrom slova zmysle si ho aj užiť. Chladné počasie môže hrať mierne v náš prospech, ale nebude mať až tak zásadný vplyv. Verím, že to bude dobrý zápas, v ktorom budeme úspešní,“ uzavrel Vernon de Marco.

Pridaj komentár