Už dnes zabojujme o výstavbu Tehelného Pola!

Zhovárali sme sa s jedným z organizátorov „pochodu“ na Magitrát, ktorý odpovedal pre SlovanPositive.

Ako bude samotný pochod prebiehať?

– Ten kto bol na prvom stretnutí, alebo zhromaždení viem, že to nebol ani nebude pochod.. Keďže zasadnutie Magistrátu je počas pracovného týždňa a počas pracovnej doby, chceli sme minimalizovat množstvo času, ktoré by slovanisti stratili pochodovaním po meste.. Našim primárnych cielom je vytvoriť čo najväčší priamy tlak na poslancov a celý Magistrát, aby prestal s prázdnymi rečami, nič neriešiacimi sľubmi a začal v otázke štadióna konať. Stretneme sa pred Primaciálnym palácom, zástupca Belasej Šlachty by mal vystúpiť s prejavom a prípadne ešte aj s prezentáciou, ktorú pripravujeme s belasým aktivistom – architektom.. A chceme, aby nás opäť bolo počuť!
Čo si sľubujete od tejto aktivity?

– Myslíme si, že slovanisti a obyvatelia Bratislavy už dostatočne dlho čakajú na svoj štadión, uvítali by sme, aby sa konečne v tejto veci začalo konať aj inak ako odkladaním a spolitizovavaním tejto témy. Chceme zahájenie výstavby – chceme čo najskorši návrat na náš domov – na Tehelne pole !!!
Slovanistická obec je široká, koľko ľudí očakávate, že sa zapojí do pochodu?

– Áno, obec je široká, na prvom stretnutí bolo snáď 50 ludí. Ak by sa nás tam tentokrát stretol dvojnasobok, bol by som uplne spokojny! Žiaľ niesme na Balkáne, kde by nás boli tisícky na námestí, takže aj keď takto v malom, ale aspoň s morálnou podporou tých stoviek a tisícov belasých, ktorí stoja pevne pri sebe aj v týchto časoch!
PS. Najnovšie sa chopila iniciatívy aj Belasá Šlachta, takže veríme, že s ich priamou podporou nás tam bude nie sto, ale stovky!!! – ( pozn. redakcie)
Bude pochod pokojný? Neobávate sa možných konfliktov s políciou?

– Nie, zhromaždenie bude absolútne pokojné a nedopustíme sa žiadnych aktivít, ktoré by boli v rozpore so zákonom, resp. dávali príslušníkom možnosť zasiahnúť proti nášmu pokojnému zhromaždeniu. Zároveň nechceme, aby sme boli v našich nie vždy objektívnych médiach vykreslovaní ako výtržníci. Myslíme si, že by to ničomu nepomohlo, práve naopak..
Máte v pláne v tejto iniciatíve pokračovať aj po voľbách?

– Chceli by sme čo najskoršie rozhodnutie o zahájení a začatí výstavby štadióna… Nič dlhodobo neplánujeme, veríme, že aj táto naša iniciatíva pomôže k pretrhnutiu ľadov.. A budeme postupovať priamo úmerne podľa krokov, ktoré bude vo veci výstavby štadióna podnikať Magistrát.
Neplánujete osloviť bývalých hráčov Slovanu, aby Vás podporili v tejto myšlienke? Hráči ako Pecko, Kinder, Stúpala prežili na Tehelnom Poli svoje najlpešie roky. Prípadne staršiu generáciu Ondruša, Švehlíka či bratov Čapkovičovcov?

– Všetky menované legendy máme vo svojom srdci, za všetko čo spravili pre náš klub.. Ale ak neprídu z vlastnej iniciatívy, osobne ich pozývať nebudeme. Tí, čo tam majú byť tam budú! Pozývame všetkych belasých, aby sa pridali k nám! Ide o náš štadión, o náš domov !!!

 

 

Pridaj komentár