Rubrika : Čo robia bývalí hráči Slovanu? Dnes Marek Uram!

Pokračujeme v našej rubrike, tento krát sme sa zhovárali s Marekom Uramom, bývalým hráčom HC Slovan, ktorý pre SlovanPositive povedal:

 

Marek, vy ste v drese Slovanu odohrali tri úspešné sezóny. Ako si na ne s odstupom času spomínate?

Na moje pôsobenie v Slovane mám len tie najlepšie spomienky. Vyhrali sme dva krát titul! V tej posledej sme nešťastne vypadli so Skalicou, skončili sme tretí, taký je šport. V kabíne sme boli výborná partia, ešte dodnes som s viacerými chalanmi v kontakte.

V úspešných sezónach 2006/2007, 2007/2008 viedol HC Slovan Zdeno Cíger! Aký je Zdeno tréner?

Zdeno je veľmi chytrý, má obrovský cit pre coaching! Veľmi veľa som sa pod ním naučil. Chalanov v kabíne dokázal namotivavať, čoho výsledkom boli aj naše tituly.

Počas jednej sezóny v belasom drese ste sa nechali ostrihať. Čo bolo za tým? V médiach prebehli chýry o stávke…

Áno doberal som si svojich spoluhráčov, „šil som na nich búdu“, v skutočnosti som sa nechal ostrihať, kvôli kampani pred majstrovstvami sveta.

Marek boli ste členom zlatého tímu v Goteborgu 2002, ako si spomínate na tento šampionát?

Zišli sme tam naozaj super partia chalanov, fungovalo všetko ako hodinky. V šatni bola pohoda, ktorá sa preniesla na ľad. Ťahali sme veštci za jeden „koniec povrazu“ čoho výsledkom bol na záver titul majstrov sveta. Naši fanúšikovia boli vynikajúci, už vo Švédsku nám vytvorili domáce prostredie. Príchod domov na letisko, vystúpenie na Námastí SNP by som doprial každému športovcovi. To boli neopísateľné pocity, priam fantastické.

Vašim spoluhráčom bol aj už žiaľ zosnulý Miro Hlinka. Aký bol Miro chalan?

Miro bol líder, v kabíne sa staral o dobrú náladu, neustále žartoval, bola s ním vždy sranda. Musel mať naozaj veľke problémy, keď sa rozhodol pre tento čin. Úprimne nevedel som o tom, že má problémy.

Ste povestný číslom 79 na drese, ako ste k nemu došli?

Mám o päť rokov mladšiu sestru, keď som začínal s hokejom neboli moc tieto vysoké čisla v móde. Raz však sestra nakresila obrázok, na ktorom bol obrazec čísla 79, odvtedy s nim hrávam, nosí mi šťastie.

Na All stars KHL ste boli v nominácii starých pánov, prečo ste napokon nehrali?

Týždeň pred All stars som mal problém s ramenom, preto som sa dohodol s trénerom Rusnákom, že budem stáť aspoň na striedačke po jeho boku. Bolo to vydarené podujatia,ľudia sa bavili hokejom, na záver nám zatlieskali, tak to má byť. Zišli sa tu aj starší aj mladší hráči, v kabíne bola zábava, užil som si to.

Aktuálne ešte pôsobíte v maďarskej MOL lige, čo by ste nám o nej vedeli povedať?

Nedá sa porovnať s českou alebo slovenskou ligou, má však svoju kvalitu. Hrajú v nej aj viacerí Slováci. V ostatnej sezóne sme získali titul, mám 40 rokov, som rád, že si ešte môžem súťažne zahrať hokej.

Určite sledujete vystúpenie belasých v KHL, podarí sa im postúpiť do play off?

Pravidelne sledujem ich zápasy, občas aj zájdem na hokej, držím chalanonm palce. Mali výborný vstup do súťaže, teraz sa trošku doma zasekli, odklonilo sa od nich aj šťastie, ktoré patrí k športu. Sezóna je však dlhá, verím že play off sa im podarí dosiahnúť.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“42″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“marek uram“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

 

 

 

Pridaj komentár