V elektrizujúcej atmosfére Slovanistky zdolali Bystricu (FOTO)

BK Slovan vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 59:51 (8:7,18:10, 24:18, 9:16)

V prvom kole nadstavby privítali belasé doma Banskú Bystricu, ktorej mali čo oplácať, nakoľko posledný vzájomný zápas zvládli lepšie naše dnešné súperky. Od prvej minúty sa hral útočný basketbal, ktorý ale sprevádzala nepresnosť v koncovke na oboch stranách. Hoci Slovan sa ujal vedenia, v štvrtej minúte zápasu mal na konte štyri fauly, preto aj na ukazovateli skóre svietil stav 4:7. Slovan zlepšil hru pod oboma košmi, čím postupne otočil skóre zápasu, po prvej štvrtine viedol 8:7. Početná skupinka domácich priaznivcov od prvej minúty neúnavne podporovala svoje hráčky.

Do druhej  štvrtiny nevstúpili belasé ideále, svoj prvý kôš z hry dali až v 22. minúte. Strelecky dnes disponovaná Kalafutová autorka 22 bodov v zápase poslala Slovan do päť bodového vedenia v zápase. V 17. minúte už viedol Slovan 21:16, keď po Slezárikovej výbornej prihrávke skórovala spomínaná Kalafutová.  V samom závere prvého polčasu sa rútili na kôš Riecka s Sholokhovovou, druhá menovaná stanovila skóre prvého polčasu na 26:17.

V strelecky bohatej tretej štvrtine sa belasé zapísali do štatistík hneď po trojke Marty Horónyovej, postupne pridávali jeden kôš za druhým, čoho výsledkom bolo v 25.minúte skóre 36:25. Keď v 28. minúte premenil trojku Lenka Slezáriková viedol Slovan už 44:33, čím definitívne zlomil odpor súpera, ktorý dokázal znížiť na 50:35.

Záverečná časť Slovanu strelecky nevyšla, ich deväť bodov je tomu dôkazom. Sústredili sa hlavne na obranu, snažili sa eliminovať útoky mladých Bystričaniek, ktoré v poslednej štvrtine vrhli všetko do útoku. Viackrát sa im podarilo skórovať aj so šťastím, keď zakončili svoje akcie košom v poslednej sekunde útoku, ba čo viac padli im aj trojky. V zápase zaznamenali šesť úspešných pokusov oproti piatim na domácej strane. Slovan si umnou hrou svoje vedenie postrážil, čím predčasne daroval darček v podobe víťazstva svoje majiteľke pani Kozmonovej k jej 60 -tinám, ktoré oslávi v pondelok.  Srdečne blahoželám nielen k víťazstvu nad Bystricou, ale aj ku krásnemu jubileu pani Kozmonovej!

Najlepšou strelkyňou Slovana bola Bibiana  Kalafutová s 22 bodmi, od súpera so 14 bodmi Laura Dubeňová

Hlasy po zápase:

Tréner BK Slovan Danilo Rakočevič:“ Zahrali sme dobre v obrane, musíme stále hrať v zápase koncentrovane, dostali sme ľahké trojky. Počas zápasu sme nevedeli zareagovať na ich zónovú obranu.  Aj napriek výhre nie som úplne spokojný s predvedenou hrou, zaznamenali sme však dôležitú výhru . Máme novú hráčku Viktóriu, ktorá s nami vo štvrtok netrénovala, mala problémy s chrbtom, musí sa naučiť naše signály.   Dnes nenastúpili Marcová a Zárevúcka, ktoré majú zajtra zápas. V extralige im určite dáme ešte príležitosť. V neposlednom rade sa chcem poďakovať divákom, ktorí boli výborní.“

Miloslav Michálik, tréner BB: „Pre nás to bol ťažký zápas. Boríme sa s chorobami, aj dnes sme nastúpili s piatimi hráčkami, ktoré mali zdravotné problémy a bolo to vidieť. Kvalita nám dnes chýbala, rovnako ako dravosť a dynamika, teda tie veci, ktorými by sa mali naše mladé hráčky presadiť. V tretej štvrtine sa to naplno preukázalo, jednou dobrou štvrtinou sa vyhrať nedá.“

Lenka Slezáriková (hráčka BK Slovan)

Lenka vy ste nastúpili na extraligu po dlhšej odmlke zavinenej zranením. Ako sa vám hralo?

„Hralo sa mi ťažko, niektoré signály boli nasadené na krídla, nevedela som sa chytiť, ale bolo to lepšie ako v Spišskej na pohári.“

Napriek tomu vám tam padli dve trojky..

Ráno som hrala zápas v prvej lige, ktorý mi pomohol k rozohraniu, aj tam mi padlo zopár trojok. „

Čo hovoríte na divákov dnes?

Bola som veľmi prekvapená, diváci nám pomohli, predsa bolo to iné povzbudzovanie ako po iné zápasy, kedy nám fandia naši rodičia.“