Dinamo v dobrom zápase potvrdilo úlohu favorita (VIDEO+ FOTO)

Slovan začal proti silnému Dinamu bez rešpektu, od úvodu sa hral svižný hokej. Premiant v bránke belasých aj v tomto dueli ukázal, že na stavanie si brány je naozaj expert. V deviatej minúte vyrazil tvrdú strelu Dugina, odrazený puk dostal na hokejku Tereščenko, no v tisícpercentnej pozícii iba opečiatkoval ľavú žrď. Šance Slovana prišli v jeho presilovke v závere prvého dejstva, obaja gólmani si však po dvadsiatich minútach držali čisté konto.

V druhej tretine sa Slovan nadýchol k veľkému náporu a vypracoval si niekoľko sľubných šancí. Najväčšie mali na hokejkách Vondrka a Nagy. Výborný hokej bavil divákov, v 29. minúte však schladil vypredanú Slovnaft arénu Kokarev, ktorý prestrelil Godlu. Vyrovnanie mal na hokejke Jeglič, sám medzi kruhmi však trafil dobre stojaceho Lazušina, podobne si viedol aj Hudáček. Moskovčania naopak svoju ďalšiu šancu, ktorá prišla v presilovke, využili. Robinson uzavrel skóre druhej tretiny na 0:2.

V tej tretej mali hostia ďalšie možnosti pri dvojminútovej presilovke o dvoch hráčov, Godla si pri nej niekoľkokrát vypýtal skandovaný potlesk. Jeho zákroky nedovolili zmenu stavu a Slovan tak bol stále v hre. Skórovať však pozorná defenzíva Dinama nedovolila Slovanu ani raz a tak sa všetky body sťahujú po zásluhe do Moskvy.

HC Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 0:2 (0:0,0:2,0:0)

Góly a asistencie: 28. Kokarev (Volkov), 36. Robinson (Pestuško, Volkov)

Slovan: Godla (Janus) – Sersen, Luža, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Rehák, White – Nagy, Surový, Bartovič – Vondrka, Murley, Hudáček – Ölvecký, Tičar, Jeglič – Lunter, Šťastný, Kudrna.

Dinamo:  Lazušin (Šaryčenkov) – Solovjov, Jalasvaara, Višnevskij, Robinson, Koriagin, Mironov, Briukvin, Osipov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Daugavinš, Volkov, Pestuško – Dugin, A. Tereščenko, Žerdev – Kokarev, Soin, Babenko.

Rozhodovali: Naumov, Olenin – Majtak, Pronskich Vylúčení: 7:7. presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 10. 055 (vypredané).

Ohlasy k zápasu:

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Gratulujem súperovi k víťazstvu. Dnes sme do toho dali všetko, odohrali sme dobrý zápas. Najväčšou našou slabinou bolo, že sme nedostali puk do bránky. Mali sme mladého brankára, ktorý zachytal dobre. O jeho štarte som sa rozhodol vo chvíli, keď sa Backlund zranil.“

Harijs Vitolinš, trénera Dinama: „Ďakujem svojím chlapcom za dobrú hru. Musím však povedať, že dobre hral aj Slovan, celkovo to bolo vyrovnané. V záverečnej tretine sme mali trošku problémy, ale ustáli sme to a napokon nám na víťazstvo stačili aj dva góly.“

FOTOGALÉRIA

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“111″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Slovan Dynamo “ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

4 thoughts on “Dinamo v dobrom zápase potvrdilo úlohu favorita (VIDEO+ FOTO)

• 17. januára 2015 at 23:41

Ehm, ja som teda nic excelentne z jeho strany nevidel, resp. by som skor povedal ze nic poriadne nanho neslo, nehovoriac o tom ze druhy gol by napriklad Backlund chytil. Ano, na premieru to bolo v poriadku, hlavne psychicky to zvladol ale nerobme tu (zatial) z neho nejaku „star“. Je len na zaciatku a je len na nom ako sa s tym popasuje a kam az to dotiahne.
      K zapasu asi tolko ze sme nemali narok, tie nase strely-nestrely boli defacto neskodne. Nic sa vsak nedeje lebo ocakavania mal asi len najvacsi opitimista. Toto niesu kluby s ktorymi sa mozme porovnavat, mozme ich porazit ale nie porazat. V kazdom pripade to nudny zapas urcite nebol.

• 18. januára 2015 at 6:05

V istom smere je to už jedno, že už nikto neverí v zázrak bolo cítiť na každom kroku.
    Povedzme si na rovinu, že hlavne tie sústavné domáce prehry sú ubijajuce. Nie je to dôvod utekať z boja (a vyhnúť sa ďalšiemu), ale pocit z premárnenej šance v tejto sezóne tu bude.
    Myslím že Godla OK (s poctivejšou def. činnosťou). Zatlieskajme, povzbudme ale nerobme hviezdu, lebo môžme napomôcť pokaziť talent.