V kabíne Slovana na prvom zraze aj kvarteto bronzových medailistov z MS juniorov a Špirko

Slovan po oznámení o definitívnom pokračovaní v KHL horlivo skladá hráčsky káder. Po podpisoch obrancov Švárneho, Starostu a brankárovi Garnettovi, sa manažment klubu zameral aj na hráčov, ktorí by mali o pár rokov patriť medzi opory nielen v klube, ale aj v reprezentácii. Vedenie Slovana je totiž veľmi blízko k dohode s Mislavom Rosandičom, obrancom Banskej Bystrice, finalistom tohtoročnej extraligy a držiteľom bronzovej medaily z MS dvadsaťročných. „Áno, bol som na prvom zraze v kabíne, ale nie som ešte hráčom Slovana,“ prezradil čitateľom nášho webu Rosandič. V jeho prípade sa po dohode malo jednať o špeciálnu zmluvu. „Môj agent všetko detaily doťahuje, ale malo by sa jednať o dvojcestnú zmluvu, teda aby som mohol byť nápomocný Slovanu, ale aj Banskej Bystrici,“ pokračoval 20-ročný rodák zo Záhrebu, ktorý si vďaka výkonom z vlaňajšej sezóny dokonca pýtal reprezentačnú pozvánku. Záujem Slovana je preto očakávaný, po mladom talentovanom obrancovi totiž už poškuľovali aj zahraniční skauti. „Samozrejme záujem Slovana ma potešil. Dostal som šancu hrať lepšiu ligu a tým pádom napredovať. Či k tomu pomohli moje výkony na MS, alebo v extralige? Ťažko povedať, ja som mal celú sezónu veľmi dobrú, tak asi preto ten záujem o mňa,“ myslí si Rosandič.

Rosandic

Obranca chorvátskeho pôvodu, ktorý však hokejovo vyrástol práve na Slovensku, bol jednou z opôr Slovenska na prelome rokov, kedy naši reprezentanti vybojovali v Kanade na majstrovstvách sveta dvadsaťročných bronzové medaily. V extralige to potom s Banskou Bystricou dotiahol až do finále a niektorí odborníci ho dokonca videli aj v reprezentačnom drese na seniorskom šampionáte. „Je len začiatok sezóny, ale musím od samého začiatku „makať“ a potom sa možno raz dočkám aj toho najcennejšieho dresu. Ale reakciu fanúšikov, ktorí ma chceli vidieť na MS v Ostrave som vnímal a to samozrejme človeka hreje na duši,“ priznal. Po obrancovi Patrikovi Lužovi sa tak črtá v Slovane ďalšia zaujímavá perspektíva do budúcnosti. Luža dostal vo vlaňajšej sezóne dostatok priestoru, očakáva ho aj záhrebský rodák? „Ja to nevnímam tak, že som mladý a preto by som mal hrať menej, alebo vôbec. Všetko sa ukáže na ľade, či na to budem mať, alebo nie. Prišiel nový tréner, nejakí noví hráči, tak uvidíme, ako to dopadne,“ trúfa si Mislav Rosandič.

Skalický

20-ročný talent zo Záhrebu však nie je jediným bronzovým medailistom z MS juniorov, ktorý možno v drese Slovana okúsi KHL. Na prvom zraze v sezóne sa kabíne objavili aj ďalší. Odchovancov Slovana Patrika Bačika a Samuela Petráša doplnil aj Pavol Skalický, ktorý je rodákom z Gelnice. Skalický sa po vydarenom šampionáte ocitol na krátky čas vo Švédskom Örebro, skúšať ho teraz bude práve Slovan. Uvidíme, ktorý z mladých hráčov si napokon vybojuje miestenku v tíme.

Do tímu okrem toho pribudne Rastislav Špirko, o jeho záujem Slovan prejavil už dávnejšie, o čom sme vás informovali už 19. júna. Tridsaťjedenročný hokejista má bohaté skúsenosti z KHL, v najlepšej súťaži na starom kontinete odohral viac ako 200 zápasov, naposledy obliekal dres Amuru Chabarovsk.

FOTO: Robert Hradil, Peter Jesenský, Titulné FOTO: Róbert Konrád (reprofoto)

Pridaj komentár