V prípravnom zápase štyri góly Slovanistiek

SLOVENSKO 19 – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 6:1 (3:1)

Góly: Szeibecederová 2, Švecová, Šurnovská, Fabová, Líšková – Tóthová

Futbalistky Slovana Bratislava prehrali v neoficiálnom prípravnom zápase na trávniku Národného tréningového centra v Senci so slovenskou reprezentáciou hráčok do 19 rokov vysoko 1:6. Belasé sa síce ujali vedenia gólom Alexandry Tóthovej, potom už ale prišli len zásahy družstva Sloveniek. Slovan bol však v tomto dueli značne oslabený a šancu dostali aj niektoré mladšie futbalistky. Do brány sa napríklad postavila žiačka Dominika Rezeková. Štyri opory – brankárka Frantová, obrankyňa Košíková a stredopoliarky Fatulová s Absolonovou – sú totiž v súčasnosti so ženskou reprezentáciou na Istria Cupe v Chorvátsku. Ďalších päť hráčok – Matúšková, Szeibecederová, Kovaľová, Čahojová a Švecová – zase figuruje vo výbere národného družstva do 19 rokov. No a práve dve z nich sa v stretnutí proti svojmu klubu zapísali aj do listiny strelcov. Kapitánka juniorského tímu belasých Isabel Szeibecederová sa predviedla hneď dvoma gólmi a jeden presný zásah zaznamenala a Martina Švecová. Celkovo sa tak hráčky Slovana v tomto súboji strelecky presadili až štyrikrát. Slovenská reprezentácia sa ešte v ten istý deň presunula do Schwechatu odkiaľ cez Istanbul odletela do Soči na prestížny medzinárodný turnaj Kuban Spring.