V Ružomberku súboj reprezentantov

ŠK Slovan nastúpi v nedeľu v Ružomberku. Pod Čebraťom budú mať diváci možnosť sledovať na ihrisku viacero bývalých alebo súčasných reprezentantov na oboch stranách. Početnejšie zastúpenia má Slovan, ktorého dres obliekajú aj reprezentanti do 21 rokov. Pre fanúšika bude atraktívny súboj Vittek – Jakubko. Oboch spája pôsobenie v národnom drese, ako aj návrat na slovenské ligové trávniky po potulkách v zahraničí. Okrem tejto dvojice sme sa v našom článku zamerali aj Masaryka so Zreľákom. 

Martin Jakubko

Tento vysoký útočník odišiel do zahraničia po tom, ako odohral pár sezón v Prešove a Banskej Bystrici. Jeho kroky viedli do Ruska, kde vystriedal viacero klubov. Najviac sa mu darilo v Sature Moskovská oblasť a Amure Perm, odkiaľ sa vrátil na Slovensko. Vybral si Ružomberok, za ktorý odohral v tejto sezóne 12 zápasov, pridal päť gólov. Robustný útočník stratil dôveru Ivana Galáda, po príchode nového trénera Ladislava Pecka, začal opäť pravidelne hrávať.

Róbert Vittek

Dobre technicky vybavené hráč odišiel zo Slovana v mladom veku. Jeho kroky viedli do nemeckej druhej ligy, kde si spravil dobré meno. Svojimi výkonmi pomohol Norimbergu postúpiť do Bundesligy. S ním získal Nemecký ligový pohár. V ročníku 2006/2007 sa mu takýmto gólom podarilo prekonať legendárneho Olivera Kahna. Vittekova kariéra pokračovala vo francúzskom Lille, odkiaľ si to namieril do Turecka. Práve tam začali jeho problémy s kolenom, aby sa po troch rokoch, v roku 2013 vrátil do Slovana. V aktuálnej sezóne strelil v deviatich zápasoch päť gólov.

V čom sú plusy a mínusy oboch hráčov?

Jakubko ťaží z mohutnej postavy, vie si prikryť loptu, je silný vo vzduchu, čím sklepáva vysoké lopty pre svojich spoluhráčov. Mínusom môže byť rýchlosť.

Vitteka zdobí výborná technika, orientácia v pokutovom území. Ani hra hlavou mu nie je cudzia. Podobne ako pri Jakubkovi je to rýchlosť.

DSC_5550

Z pohľadu fanúšika Slovana sme vybrali aj ďalšiu dvojicu hráčov. Pavla Masaryka, ktorý pôsobil v Slovana a Adama Zreľáka, ktorý z Ružomberka v zime do Slovana prišiel. V reprezentácii má viac skúseností mladší Zreľák.  Pavol Masaryk bol iba v nominácii Slovenska, do zápasu nezasiahol. Adam Zreľák sa zatiaľ predstavil v kategórii do 21 rokov. 

Pavol Masaryk

Je typický hrotový útočník s dobrou orientáciou  v pokutovom území. V Slovane pôsobil takmer päť rokov,  u fanúšikov patril medzi obľúbených hráčov. V ročníku 2008/2009 sa stal s 15 gólmi najlepším strelcom ligy.  Zahraničné angažmány mu príliš nevyšli, vrátil sa na Slovensko.  Zo Senice prestúpil do Ružomberku. V poslednom zápase strelil proti Slovanu jediný gól svojho tímu, ktorý ale na body nestačil. V aktuálnom ročníku má na svojom konte jeden gól .

Adam Zreľák

Mladý útočník Slovana po svojom príchode oživil hru. Prišiel s visačkou strelca. V lige aj pohári sa mu strelecky darí.  Tak ako na hrote dokáže hrať aj na pozícii podhrotového hráč. V reprezentácii do 21 rokov,  doviedol ako kapitán svoj tím k výbornýmh výsledkom. Doma s Cyprom  skóroval, pri výhre v Holandsku neskóroval, ale svojim výkonom sa podieľal na tomto výsledku. Návrat Zreľáka do Ružomberka bude preto špecifickým. V Sezóne zaznamenal zatiaľ tri góly.

V čom sú plusy a mínusy oboch hráčov?

Masarykovou prednosťou vždy bola neomylná exekúcia pokutových kopov, ktoré svojho času v drese Slovana zahrával. Ako mínus by sme videli hru hlavou.

Zreľák si dokáže nájsť svoju šancu, jeho prednosťou je preto výber miesta. Svojou rýchlosťou platí na obranu súpera.  Na svoj vek nerobí veľa chýb, mínusom môže byť nahrávka.

 

Pridaj komentár