Soumah dostáva v Slovane druhú šancu

Soumah strávil sezónu 2015/16 na hosťovaní v kuvajtskom klube Qadsia SC. Guinejský reprezentant bude v novej sezóne 2016/17 opäť pôsobiť v Slovane Bratislava.

Dvadsaťštyriročný ofenzívny záložník, prípadne aj útočník, má za sebou úspešný ročník. V tíme Qadsia SC oslavoval víťazstvo v najvyššej kuvajtskej súťaži i miestnom Superpohári. Soumah zaznamenal počas pôsobenia v Kuvajte celkom osem presných zásahov. Nechýbal ani v guinejskom reprezentačnom výbere, za ktorý odohral koncom roka 2015 dve stretnutia.

Seydouba Soumah predstavuje typ kreatívneho ofenzívne ladeného hráča, využiteľného v strede i na kraji útočnej formácie. Prezentuje sa výbornými technickými schopnosťami a vysokou úspešnosťou v súbojoch jeden na jedného.

Kariéra Seydoubu Soumaha sa začala v Južnej Afrike v klube Ajax Kapské Mesto. Jeho kroky zamierili na Slovensko v roku 2012, keď prestúpil do Nitry. V Slovane Bratislava pôsobil Soumah od jarnej časti ročníka 2013 a okamžite sa pričinil o zisk double. Za najúspešnejší slovenský klub odohral guinejský futbalista celkom 72 zápasov a strelil v nich 12 gólov. Po sezóne 2014/15 zamieril na hosťovanie do Kuvajtu. Seydouba Soumah má bohaté skúsenosti aj na medzinárodnom poli, za Guineu nastúpil v 16 dueloch a pripísal si 6 presných zásahov. Na Africkom pohári národov 2015 sa s reprezentáciou prebojoval do štvrťfinále.

„Soumah je jeden z hráčov, ktorý spĺňa kritériá európskeho futbalu. Verím, že sa po návrate z hosťovania stane v Slovane kľúčovým hráčom. Počas jeho pôsobenia na hosťovaní  v Kuvajte sme boli v častom kontakte. Seydouba prejavil veľký záujem o návrat do Slovana a už sa nevie dočkať opätovného príchodu do klubu,“ povedal  pre klubový web viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár