Veľké vyznamenanie pre Václava Nedomanského

Medzi hokejovými fanúšikmi meno Václav Nedomanský netreba trikrát predstavovať. V drese Slovana Bratislava odohral 12 sezón a štyrikrát sa stal najlepším strelcom československej ligy. Patril medzi najlepších hráčov Slovana, známy bol najmä tvrdou strelou. Slovan jeho dres s číslom 14 na znak úcty k nemu vyvesil pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Bývalý útočník Václav Nedomanský bude 18. novembra uvedený do Siene slávy NHL, ktorá má sídlo v Toronte spolu s bývalým kanadským útočníkom Guyom Carbonneauom, ruským obrancom Sergejom Zubovom a kanadskou útočníčkou Hayley Wickenheiserovou. Medzi budovateľmi budú ocenení Jim Rutherford a Jerry York.

Sedemdesiatpäťročný majster sveta z roku 1972 Nedomanský v zámorí pôsobil vo WHA v celkoch Toronto Toros a Birminghame a v NHL v Detroite, New York Rangers a St. Louis, teraz je skautom Vegas.

V Sieni slávy bude druhým rodákom z Česka. V roku 2014 do nej uviedli brankára Dominika Hašeka. Predtým v roku 1998 slovenského útočníka Petra Šťastného a v roku 1983 aj slovenského rodáka Stana Mikitu.

Dodajme, že od roku 1997 je Václav Nedomanský členom Siene slávy IIHF.

Foto zdroj SZLH

Pridaj komentár