Veronika Kissová Klechová autorkou kníh pre deti (FOTO)

Slovenská reprezentantka a bývalá hráčka ŠK Slovan Bratislava Veronika Kissová Klechová má talent nielen na futbal, ale môže sa pochváliť aj umeleckými sklonmi. Je totiž autorkou a ilustrátorkou už troch knižiek pre deti. Tie obsahujú ilustrácie, ku ktorým sú pripojené krátke veršíky.

Veronika začína s futbalom v rodnom Bernolákove, odkiaľ sa presunula do bratislavského Slovana, v ktorom spolu s mládežníckymi kategóriami strávila 10 rokov. Počas pôsobenia v belasom drese bola vyhlásená najlepšou futbalistkou Slovenska za rok 2008. Neskôr ju životné a futbalové osudy zaviedli do Walesu a Škótska, kde nastupovala za Cardiff, respektíve Inverness, a zahrala si aj za rakúsky Neulengbach. Momentálne žije so svojím manželom, taktiež niekdajším futbalistom Slovana Bratislava Filipom Kissom, v nórskom Haugesunde. V súčasnosti je na materskej dovolenke a popri starostlivosti o syna si našla aj čas i na svoje hobby. Otec ma v tomto vždy podporoval a tvorivý talent som zdedila práve po ňom, keďže pracoval ako reštaurátor. Najprv som iba kreslila, no keď som otehotnela, mala som na všetko viac času. Tak som začala tvoriť a písať ešte viac a neprestávalo ma to baviť.“

Na slávnostnom krste kníh sa stretlo aj sedem slovenských reprezentantiek a dlhoročných kamarátok, z ktorých až šesť v minulosti pôsobilo v Slovane Bratislava.

Na svetlo sveta prišli už tri jej knižky Futbalista Lucka, Mini Paťka a Mužíček a pes, ktoré sú inšpirované postavami a príbehmi z reálneho života. „Ako prvú som napísala Futbalistku Lucku. Vznikla ako svadobný dar pre moje družičky, ktoré sú mojimi spoluhráčkami a najlepšími kamarátkami. To ony sú hlavnými postavami tohto príbehu pojednávajúcom o veľkom priateľstve. Ako ďalšia vznikla Mini Paťka, ktorá je takisto o mojej spoluhráčke z reprezentácie Patrícii Hmírovej. Tá sa aj napriek útlej postave nevzdala svojho sna, dokázala trénerovi, že do družstva patrí a dnes je oporou národného tímu. Zatiaľ posledná knižka Mužíček a pes je o mojom zosnulom otcovi a našom psovi. Je spomienkou na nich a na ich priateľstvo. Nejde však o knihy len pre deti, v každej jednej sú myšlienky, ktoré môžu inšpirovať aj dospelých.“ Krátko pred Vianocami sa za prítomnosti viacerých hráčok, trénerov a ďalších ľudí z futbalového prostredia uskutočnil slávnostný krst spomínaných publikácii. „Futbalistka Lucku krstila päťnásobná najlepšia hráčka Slovenska Dominika Škorvánková, Mini Paťku futbalistka Lucia Ondrušová, ktorá na krste aj zaspievala a Mužíča a psa moja mama.“ Okrem knižiek sa Veronika vo voľnom čase venuje aj v maľbám ľudí, ktoré sa potom objavia na obrazoch, vankúšoch či tričkách. „Stvárňujem najmä svojich známych, no dostala som už aj viacero objednávok od cudzích ľudí. Zatiaľ boli všetci spokojní.”

15732097_1012880428816169_5632385898069632807_o
Krstnou mamou Futbalistky Lucky sa stala najlepšia hráčka Slovenska Dominika Škorvánková (vpravo).

Výťažok z predaja knižných titulov putuje na rehabilitáciu bývalej mládežníckej futbalovej reprezentantky Diany Šilonovej, ktorá je po ťažkej autonehode pripútaná na invalidný vozík. Do zbierky finančnou sumou prispeli aj slovenskí reprezentanti Filip Kiss, Martin Škrtel a Kornel Saláta. Medzi prispievateľmi sú tiež tréner ženskej futbalovej reprezentácie Zsolt Pakusza a ďalší ľudia z realizačného tímu. Knižky si v prípade záujmu môžete objednať prostredníctvom správy na facebookovej stránke Veroniky Kissovej Klechovej.

Foto: Veronika Kissová Klechová, Rene Miko a SFZ.

[Best_Wordpress_Gallery id=“53″ gal_title=“Kissová Klechová“]

Pridaj komentár