Víťazstvá v Moste po krásnych góloch (FOTO+VIDEO)

Domácou pôdou pre futbalistky Slovana sa v ôsmom kole najvyšších slovenských súťaží žien a junioriek stal, na pozvanie tamojšie klubu, štadión v Moste pri Bratislave, kde privítali družstvá Spartaka Myjava. Prvá veľká šanca zápasu žien patrila „kopaničiarkam“, keď brankárka Slovana Veronika Matúšková neudržala loptu v rukách, no následná dorážka skončila vysoko nad brvnom. Odvtedy sa však Myjavčanky dostali pred bránu domácich už len výnimočne. Napriek územnej prevahe Bratislavčaniek sa prvý polčas skončil bez gólov. Po výmene strán slovanistky poriadne pridali na obrátkach a vypracovali si viacero šancí, no odpor súperiek zlomili až v záverečnej dvadsaťminútovke. V 70. minúte najprv po nádhernej ďalekonosnej strele Terézie Kovaľovej dopravila do siete brankárkou vyrazenú loptu osamotená Alexandra Tóthová  Od tej chvíle už belasé na ihrisku dominovali. V 81. pridala poistku svojim premiérovým zásahom v drese Slovana srbská legionárka Sanja Starčevič. V samom závere súboja ešte výsledok na konečných 4:0 okrášlili dva nádherné góly, keď po individuálnom prieniku skórovala Alexandra Hollá a po kolektívnej akcii Terézia Kovaľová. Ak zoberieme do úvahy ligu i pohár, tak belasé neinkasovali už sedem duelov v rade.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SPARTAK MYJAVA 4:0 (0:0)

Góly: 70. Tóthová, 81. Starčevič, 87. Hollá, 88. Kovaľová.

Zostava Slovana: Matúšková – Lacková (46. Kulová), Pribilová, Juríková, Pračková – Čahojová (56. Tóthová), Hollá (K), Kovaľová, Šurnovská – Jančová (70. Starčevič), Švecová (85. Rublíková).

Triumf s čistým štítom si pripísali aj belasé juniorky. Tie svoju dominanciu potvrdzovali hneď od úvodnej minúty, v ktorej dosiahla prvý zo svojich štyroch gólov v stretnutí Victoria Kaláberová. Raz rozvlnili sieť i Dominika Gašparovičová a krásnou pätičkou Viktória Ščasnárová. Slovanistky tak triumfovali 6:0, keď si presné zásahy rovnomerne rozdelili medzi oba polčasy.

V sobotu 5. novembra vycestujú slovanistické družstvá žien a junioriek na náročné zápasy do Banskej Bystrice, ktorá je v tejto sezóne známa svojím výrazne defenzívnym poňatím hry.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SPARTAK MYJAVA 6:0 (3:0)

Góly: 1., 32., 42. a 72. Kaláberová, 13. D. Gašparovičová, 48. Ščasnárová.

Zostava Slovana: Rezeková (59. Belošicová) – N. Kovácsová, D. Gašparovičová, Čermáková (K), Bednárová (51. Kratochvílová) – P. Gašparovičová, Pátková, Ščasnárová, Chlepková (61. Adamecká) – Niňajová, Kaláberová.

Martin Masaryk, tréner Slovana: „V prvom rade sa chcem poďakovať funkcionárom futbalového klubu v Moste pri Bratislave, ktorí nám vytvorili vynikajúce podmienky na oba zápasy. Sme nesmierne šťastní že sme mohli priniesť ženský futbal aj do tejto peknej oblasti a potešiť ľudí, ktorí prišli na miestny štadión. V prvom polčase sme neboli príliš nebezpeční, mali sme zlú prechodovú fázu, chýbala nám kreativita a priamočiarosť. Myjava veľmi dobre zhusťovala stredovú zónu a snažila sa hrať aktívne. Do druhého polčasu sme urobili pár taktických zmien a trpezlivou a poctivou robotou hráčok sme sa dopracovali k zaslúženému víťazstvu. V tomto súboji sa ukázala aj sila lavičky keď o našom víťazstve rozhodli striedajúce hráčky. Sme šťastní, že sa nám podarilo vyhrať ďalší duel aj vďaka premiérovému gólu Sanje Starčevič. Je to pre nás všetkých nesmierne veľkou motiváciou do ďalšej práce.“