Víťazstvo rozdielom triedy (VIDEO)

Už  v prvej minúte zápasu mohol skóre otvoriť Dražič, ktorý do zostavy nastúpil po Holmanovom zranení, ktorý sa zranil počas predzápasovej rozcvičky. Holec bol pozorný. Už o dve minúty zakombinoval Čavrič so Śporarom, ktorý ešte posunul Ljubičičovi. Jeho pokus išiel mimo bránu. Vzápútí unikol Moha, Holec jeho strelu vytlačil na roh. V 11. minúte z pravej strany do šestnástky centroval Čavrič,  Suchockij prestrelil Holeca 1:0. Zaznamenal svoj prvý gól za Slovan. Drujý gól ma na kopačke Šporar, mieril iba do Holecových nôh. O pár minút po krásnej kombinácii Dražiča s Mohom s výbornej Śporar tesne minul.  Po polhodine Moha ponúkol šancu Ljubičičovi, ktorý zvýšil na 2:0. Krátko po drugól po ľavej strane do šestnástky vnikol Čavrič, Kaša ho fauloval, s nariadenej penalty sa Šporar nemýlil. Štvrtý gól nenechal na seba dlho čakať, Dražičovu strelu Holec vyrazil, loptu za jeho chrbát upratal Apau. Žilina domácu bránu ohrozila až v 44. minúte, kedy Diaz pozdravil Greifa.

Po prestávke gólovu možnosť spálil Dražič, ktorý prekopol bránu. Do dobrej šance sa šestnástke dostal Šporar, ktorý bol podľa jeho slov faulovaný, pokutový kop sa nepískal.  Po hodine hry sa do hry dostal Strelec, jeho prvú akciu s Mohom Šporar gólom nezakončil. O minútu zúžitkoval Suchockiho prihrávku, zvýšil na 5:0. Žiline sa podarilo skorigovať skóre, keď Greif sće vyrazil Káčerovi pokutový kop, ale na Boženíkovu dorážku bol prikrátky. Päť minút pred koncom sa podarilo Kašovi znížiť na konečných 5:2. V samom záver Strelec ponúkol loptu Šporarovi, Holec vyrazil na roh. Slovan sa stal jesenným majstrom.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 5:2 (4:0)

Góly: 11. Suchockij, 31. Ljubicić, 40. Šporar (11m.), 42. Apau, 62. Strelec – 69. Boženík, 86. Kaša

Žlté karty:Dražić – Káčer,  Diaz

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrić, Božikov, Suchockij – Ljubicić (60. Strelec), de Kamps (71. Savičevič) – Dražić (80. Nono) – Čavrić, Šporar, Moha

MŠK Žilina: Holec – Anang (79. Tomič), Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Pečovský (46. Králik), Škvarka – Mihalík (63. Balaj), Boženík, Diaz

Rozhodca: Glova – Benko, Bobko.

Diváci:  1370