Päť postrehov zo zápasu s Ak Bars Kazaň

HC Slovan po zlepšenom výkone nestačil na trojnásobného víťaza Gagarinovho poháru Ak Bars Kazaň. Podobne ako v prvom vzájomnom zápase prehral po výsledku 1:2. Do zápasu nezasiahol Kyle Chipchura, ktorému sa narodil syn Beau – čo v preklade z francúzskeho jazyka znamená – krásny.

Fanúšikovia Kazane

Svojich zverencov prišli z Kazane do Bratislavy podporiť aj ich fanúšikovia. Už počas rozkorčulovania sledovali hráčov ako si trénujú samostatné nájazdy. Slovan v nich bol úspešnejší. Zaujal fantóm nájazdov Jeglič. Ten dva z troch premenil, všetky tri pokusy išli tam, kde to má Žiga nacvičené. Málokedy príde do Bratislavy takáto početná skupinka. Bolo ich asi 50, počas zápasu ich bolo počuť. Neunávne fandili, po zápase si od hráčov vyslúžili potlesk. Vzdialenosť, ktorú merali je približne 2336 km.

Disciplína Slovana

V tomto zápase musíme pochváliť Slovan za jeho disciplínu. Prvý hráč bol vylúčený až v 40.minúte zápasu. Dve minúty za sekania dostal Casey Bailey, druhým vylúčeným bol v polovici tretej časti za hákovanie Matúš Sukeľ. Slovan mohol hrať takmer celý zápas v pätici, jeho hráči, ktorí hrávajú oslabenia mali v zápase viacej síl. Je však škoda, že hostia pri Baileyho vylúčení, 16 sekúnd pred jeho návratom na ľad strelili víťazný gól. Rozhodcov musíme pochváliť, na rozdiel od ich kolegov zo zápasu s Ufou pískali objektívne. Vytknúť im môžeme hádam jedinú vec. Počas druhej tretiny, keď hral Slovan presilovku, hostia za stavu 1:1 vyhodili puk, ktorý za bránou rozohrával Štěpánek. Toho za ňou atakujúci hráč podrazil, píšťalky oboch hlavných rozhodcov zostali nemé. Kto vie ako by zápas dopadol, ak by Slovan hral presilovku o dvoch hráčov a otočil by na 2:1.

Spoľahlivý Štěpánek

Hoci Slovan vyhral prvú tretinu na strely, viac gólových možností mala Kazaň. Štěpánek bol pozorný, viackrát podržal Slovan. Keď obrana belasých dovolila hosťom dorážku na vedúci gól, brankár Slovana inkasoval. V prvej časti mali Slovanisti dve zaujímavé šance, Bačík a po ňom ani Sersen z dobrých pozícii neuspeli. Štepánek si v druhej časti poradil s nebezpečnou strelou od veterána Zaripova, zlikvidoval aj samostatný nájazd Osnovina. V tretej časti ukázal aj parádny semafor proti Glochovovej strele. Zaslúžene bol zápase vyhlásený za najlepšieho hráča Slovana v stretnutí.

Presilové hry

Zápasy sa rozhodujú v presilových hrách. To sa potvrdilo i v tomto zápase. Slovan hral päť, hostia dve, jednu využili. Najmä v druhej tretine mohol Slovan aspoň jednu využiť.Tú si vypýtal Řepík, ktorého v šanci faulovala obrana súpera. Paradoxne po tomto faule sa Řepík z ľadu stratil, odišiel do šatne. Na jeho mieste nielen počas presiloviek, ale aj v prvej formácii nastupoval Bailey. Do tretej časti sa do stretnutia vrátil. Slovanu chýbala v presilovkách početnejšia streľba, Jarullin ukázal, že strela z prvej je vždy najúčinnejšou zbraňou, práve jeho gól rozhodol o zápase.

Nedáš dostaneš

Staré známe pravidlo nedáš-dostaneš sa dostalo k slovu aj v tomto stretnutí. Keď na modrej čiare chyboval Bačík, na Štěpánka sa rútil Osnovin. Ako sme už spomínali český brankár sa prekonať nenechal. O pár minút prišla zaujímavá akcia zo strany belasých. Tú začal Červený, ktorý presnou nahrávkou poslal do šance Hrnka, ktorý sa neulakomil a jeho milimetrovú prihrávku do prázdnej brány upratal Lamper. Bol to jeho tretí gól v sezóne, pre Hrnku prvý bod v ročník. Rudlof Červený si pripísal deviatu prihrávku v sezóne.