Začiatok letnej prípravy HC Slovan

HC SLOVAN Bratislava obnov pre svojich hráčov program letnej prípravy prvýkrát od jari 2011. Nakoľko v ďalších ročníkoch klub účinkoval v nadnárodnej KHL, kde tento typ tréningov nebol súťažou povolený. Rovnako tak tréningy na suchu chýbali aj v turbulentnom klubovom období v rokoch 2019 a 2020. Informuje oficiálny web belasých

Koncept letnej prípravy zložil pre hráčov HC SLOVAN Bratislava kondičný tréner Róbert Bereš, ktorého pre povinnosti v realizačnom tíme Slovenska na blížiacom sa svetovom šampionáte  v Rige zastúpia pri mužstve Ján Kovačič a Dominik Kubica.

Cely program je rozdelený na tri cykly a trvať bude celkom osem týždňov, do piatku 9. júla.  

V prvej časti, ktorá odštartovala v pondelok 17. mája sa hráči zamerajú na silu, vytrvalosť, prvky atletiky i pre hokejistov dôležité strelecké cvičenia. Súčasťou sú tiež kompenzačné cvičenia, cviky na stred tela. Jeden deň bude venovaný regenerácii.

V úvode druhého cyklu od 7. júna čaká hráčov testovanie a následne cvičenia na rozvoj sily a vybudovanie funkčnej kapacity. K tréningom na suchu už budú pridané aj dva tréningy na ľade.

Záverečná fáza od 28. júna pokračuje tréningom silových prvkov a následným prenesením do pohybového prejavu hráča. Posledný týždeň letnej prípravy už zahŕňa aj denne tréningy na ľade.

Letnej prípravy sa zúčastnia všetci slovenskí hráči s platnými kontraktami. Zahraniční hokejisti pricestujú do Bratislavy v závere júla, pred začiatkom spoločnej prípravy na ľade.

FOTO: hcSlovan.sk

Pridaj komentár