Samuel Takáč s dvojročnou zmluvou

Útočné rady belasých rozšíril Samuel Takáč. Ten so Slovanom podpísal zmluvu na dva roky do 2022/2023.

Kariéra 29-ročného krídelníka bola doteraz prevažne spätá s rodným Popradom, kde hrával v mládežníckych kategóriách do sezóny 2014/2015. Následne odišiel do Francúzska, kde jednu sezónu strávil v tíme Gap a dve v Lyone. Oba kluby patrili k popredným účastníkom tamojšej najvyššej súťaže Ligue Magnus.

Samuelovi Takáčovi sa v krajine galského kohúta najlepšie vydarila druhá sezóna. V 48 stretnutiach za Lyon nazbieral 65 bodov za 25 gólov a 40 asistencií. Počas pôsobenia vo Francúzsku si v sezóne 2016/2017 dvakrát obliekol reprezentačný dres Slovenska, pričom dvakrát skóroval a pripísal si tiež jednu asistenciu.

Po troch sezónach vo Francúzsku sa znova vrátil do Popradu, kde v ďalších dvoch sezónach patril k bodovým lídrom Kamzíkov.

V minulej sezóne pôsobil Samo Takáč v Michalovciach, kde v 57 zápasoch nazbieral 34 bodov za 11 gólov a 23 asistencií, z toho v play off mal bilanciu 2+3. 

Samo je výborný korčuliar a zodpovedný hráč, ktorý nevypustí žiadny súboj. Zároveň je to tá správna povaha do kabíny. Jeho kariéru sme sledovali už dlhšie. Verím, že sa zaradí do enklávy Popradčanov, ktorí s úspechom obliekali dres Slovana v minulosti, ako boli Martin Kuľha, Slavomír Pavličko, Igor Rataj alebo Peter Junas,“ uviedol pre web hcslovan.sk generálny manažér Maroš Krajči.

FOTO: www.lyoncapitale.fr

Pridaj komentár