Začiatok zimnej prípravy

ŠK Slovan začal so zimnou prípavou na umelej tráve na Kalinčiakovej ulici, čiže v bezprostrednej blízkosti štadióna Tehelné pole, kde absolvovali vytrvalostné testy. Vo štvrtok pokračujú testami zameranými na silu.

Hráči si navyše počas voľna plnili individuálne tréningové plány, aby prakticky hneď po návrate do klubu mohli vhupnúť do záťaže. „Začíname testami, následne pokračujeme dvojfázovým tréningom. Od nedele sa presúvame na hotel, zvolili sme podobný model ako pred rokom. Budeme ubytovaní v Rusovciach a pripravovať sa budeme v domácich podmienkach. V tomto režime budeme pokračovať takmer celé dva týždne do prvého prípravného zápasu s Brnom,“ povedal pre klubový web belasých Boris Kitka, asistent hlavného trénera.

Belasí sa ešte nestretli v kompletnom zložení. „Hráči, ktorí oslavujú 6. januára Vianoce, dostali ešte voľno a pripoja sa počas víkendu – sú to Aleksandar Čavrič, Giorgi Čakvetadze, Jaba Kankava a Ivan Šaponjič,“ pokračoval Boris Kitka. Niektorí naši hráči si ešte doliečujú zranenia, resp. menšie operačné zákroky, ktoré podstúpili ešte koncom uplynulého roka. „Dávid Holman ešte potrebuje nejaký ten týždeň, no čoskoro by sa mal pripojiť k tímu. Myenty Abena podstúpil koncom novembra chirurgický zákrok, dlhodobo si sťažoval na problémy s členkom. Momentálne začína tréning bez lopty, odhadujeme, že o dva týždne by sa mohol plne pripojiť k tímu. Ibrahim Rabiu je tiež po operácii, tam je to na dva-tri týždne. Lukáš Pauschek absolvoval artroskopiu, absolvuje bežecké tréningy. Ak mu lekári po kontrole na konci týždňa dajú zelenú, bude sa môcť pripojiť k mužstvu a začať kompletný tréning aj s loptou. Dôležité je, že je v poriadku a po operácii nemal komplikácie.“

Foto

Zimnú prípravu s belasými začali aj stredopoliar Filip Lichý a ofenzívny univerzál Adler Da Silva, ktorým sa skončili hosťovania v Ružomberku, resp. v Michalovciach. S mužstvom sa pripravuje aj 22-ročný krídelník Sharani Zuberu, ktorý sa v belasom predstavil aj v novembrovom prípravnom zápase v Dunajskej Strede. Ghanský futbalista a bývalý hráč Dunajskej Stredy je už dlhšie v tréningovom procese s naším tímom.

Po nepríjemnom zranení je aj Tigran Barseghjan, ktorý si pred októbrovým duelom s Pjunikom zlomil nohu. „Tigran sa individuálne pripravoval doma a dva-tri týždne strávil v Madride u kondičného trénera, všetko po komunikácii s našimi kondičnými špecialistami. Príde počas víkendu. Uvidíme, aké budú odporúčania lekárov po kontrole, ktorú by mal absolvovať 9. januára. Určite tam ešte bude nejaký nábehový čas. Po kontrole budeme vedieť, aký zhruba bude časový plán jeho návratu na ihrisko,“ skonštatoval Boris Kitka. 

Zverencov Vladimíra Weissa st. čakajú počas prípravy tri zápasy – v sobotu 21. januára s Brnom, v stredu 25. januára v rakúskom St. Pöltene a v sobotu 28. januára prestížny súboj s Red Bull Salzburg. Zápas s Brnom ešte nemá definitívne určené dejisko, no zámerom oboch klubov je hrať na prírodnej tráve v Bratislave, resp. v okolí Bratislavy.

„Urobíme všetko pre to, aby sme sa dobre pripravili. Čakajú nás tri súťaže a každý dobre pripravený hráč bude pre klub dôležitý,“ uzavrel Boris Kitka. Čo teda belasých počas najbližších dní čaká? „Čaká nás dvojtýždňový blok, zameraný na intenzifikáciu a výbušnejšie pohyby, trochu rýchlejšie pohyby. Po dvoch týždňoch sa to preklopí do viac špecifického futbalového tréningu,“ priblížil kondičný špecialista Roman Švantner, ktorý má spolu so Štefanom Pánikom pod palcom práve kondičnú stránku.

Foto

Kucka: Teším sa na prípravu

Juraj Kucka po dlhej dobe absolvuje zimnú prípravu na Slovensku. Dlhodobo pôsobil v zahraničí, pričom v Premier League, kde hral pred rokom, zimnú pauzu ani nepoznajú. Rovnako minimálne voľno mal v zime počas pôsobenia v Serie A.

„Po dlhých rokoch som mal v decembri voľno, a asi po 12-13 rokoch zažijem klasickú zimnú prípravu. Uvidíme, čo sa bude robiť, nemyslím si, že by to malo byť niečo nezvládnuteľné. Teším sa, že si znovu pripomeniem, aké to bolo v mojich začiatkoch,“ povedal slovenský reprezentant, a dodal „Strávil som ju doma v Bojniciach. Mali sme prírastok do rodiny, takže sme sa venovali. Udržiaval som sa v kondícii, plus sviatky, taká klasika. Do nového roka prajem všetkým fanúšikom najmä zdravie a rodinnú pohodu, a taktiež úspešnú sezónu, nech opäť zaplníme štadión, a nech sú ľudia spokojní.“

Program zimnej prípravy A-tímu ŠK Slovan Bratislava

4. januára: úvodný zraz a začiatok zimnej prípravy

4./5. januára: fyzické testy

8. – 20. januára: sústredenie v domácich podmienkach 

21. januára: ŠK Slovan – Zbrojovka Brno (prípravný zápas)

25. januára: SKN St. Pölten – ŠK Slovan (prípravný zápas)

28. januára: Red Bull Salzburg – ŠK Slovan (prípravný zápas)

4. februára o 13:00: Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan (osemfinále Slovnaft Cupu)

foto skslovan.com

Pridaj komentár