Základná časť ovplyvnená zraneniami

Zatiaľ čo sa sezóna 2019/2020 skončila predčasne, tá aktuálna sa chystá aj na vyraďovaciu časť. Slovan sa v nej stretne s hokejistami HK Nitra. Samotný ročník 2020/2021 môžeme považovať za špecifický, a to najmä kvôli pandémie Covid 19. Tá poznačila všetky celky, Slovan nebol výnimkou. Veľa zápasov bolo preložených, tabuľka dlho neúplná.

Paradoxne belasým karanténa prospela, nakoľko úvod súťaže nebol z ich strany taký, aký si fanúšik Slovana predstavoval. Následne ale prišla séria výsledkov, kedy sa Slovan postupne začal posúvať vyššie v tabuľke. Rozohrali sa najmä zámorskí legionári. Do mužstva vhodne zapadol Rastislav Gašpar i kanadský obranca Cam Lee. Spolu s ním sa v decembri do Ameriky vrátil aj Marián Studenič, ktorí sa pokúšali prebojovať sa do prvého mužstva. Napokon skončili v AHL. Do zámoria zamieril aj brankár Roman Durný. Na jeho miesto došiel Tyler Parks, ktorý sa zaradil medzi najlepších brankárov základnej časti.  Vychytal až 5 zápasov s nulou.

Ďalším mementom pre Slovan bol počet zranených hráčov. Belasí na túto situáciu zareagovali angažovaním Petra Šišovského, a Tomáša Matoušeka, ktorí do mužstva prišli v úvode decembra. V polovici januára pribudol obranca Michael Brodzinski. Na listinu zranených boli postupne zapísaní Makarov, Buček, Harris, Randford, Rapáč, Meszároš, Zigo, Gašpar, Kytnár, Šišovský, Petráš, Matoušek, Urbánek. Viacerí zranení patrili medzi lídrov tímu. Miesto v zostave dostali mladí hráči Uram, Lukošík, Ondriš, Jasenec. Noskovič, Béke.

Zdravotný stav tímu sa pred začiatkom play off zlepšuje. Do tréningu sa zapojili všetci, okrem Ranforda, ktorý pravdepodobne stihne v tejto sezóne hokej, iba ak Slovan postúpi do semifinále.

Angažovanie zámorskej trojice Harris, Randford, O´Donnell sa Slovanu vydaril. Prvý menovaný sa s belasými dohodol na novej dvojročnej zmluve. Randford odohral pre zranenie iba 29 zápasov, napriek tomu v nich získal 32 kanadských bodov (12+20). Harris 34 zápasov a 36 bodov (17+19). Najproduktívnejším hráčom a súčasne strelcom mužstva bol O´Donnell, ktorý si v 47 zápasoch pripísal 41 bodov (22+19). Zo Slovákov sa najviac darilo Gašaprovi, 25 zápasov v drese Slovana a 25 bodov (11+14).

Viacerých prekvapila trénerská výmena, keď 17.1.2021 po zápase s Detvou na lavičke Slovana skončili Roman Stantien a Rudolf Jednek. Na ich miesto prišli bývalí hráči Slovana Róbert Döme, Marián Bažány a Ján Lipiasnky. Podobne ako predošlí tréneri, aj oni museli akceptovať veľký počet zranených hráčov. V úvode februára po ukončení spolupráce s Andrejom Makarovom do Slovana prišiel Lotyš Gudlevskis a Kanaďan Peluso, ktorý medzičasom v Slovane skončil.

V rámci základnej časti sa mužstvá stretli každý s každým, s niektorými Slovan odohral šesť zápasov, s inými štyri. Slovan dokázal vyhrať všetky štyri vzájomné zápasy iba proti Košiciam. Naopak, proti Popradu nedokázal vyhrať ani raz. Proti Nitre, na ktorú belasí narazia v prvom kole vyraďovacej fázy zaznamenal päť víťazstiev a jednu prehru.

Program play off proti Nitre:

31.3.202115:00HC Slovan – HK Nitra
1.4.202118:00HC Slovan – HK Nitra
4.4.202118:00HK Nitra – HC Slovan
5.4.202118:00HK Nitra – HC Slovan
8.4.202118:00HC Slovan – HK Nitra
10.4.202118:00HK Nitra – HC Slovan
12.4.202118:00HC Slovan – HK Nitra

Pridaj komentár