Kaufland Winter Games 2023

Špičkový slovenský a český hokej sa bude hrať na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave na ľadovej ploche pod holým nebom od 13. do 15. januára 2023. Ligové zápasy odohrajú proti sebe kluby HC Slovan Bratislava a HC Košice, odvekí rivali HK Dukla Trenčín a HKM Zvolen a sily si zmerajú aj tímy z Českej republiky HC Oceláři Třinec.

„Zápasy pod holým nebom sú nezvyčajné, majú špecifickú atmosféru a veríme, že pritiahnu množstvo divákov. Okrem perfektného hokeja v podaní slovenských a českých extraligistov sa môžu tešiť aj na bohatý sprievodný program, koncerty a súťaže o hodnotné ceny,“ hovorí pre hcslovan.sk organizátor podujatia, dlhoročný hráč HC Slovan Bratislava Marián Bezák. „Sme veľmi radi, že môžeme podporiť takéto výnimočné podujatie, ktoré prinesie do ligového hokeja aj trochu nostalgie a neopakovateľnej atmosféry hry na otvorenej ploche,“ dodal vedúci oblasti marketingu hlavného partnera podujatia, spoločnosti Kaufland Slovensko Martin Gärtner. Záštitu nad podujatím prevzali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo.

Majiteľ HC Slovan Bratislava Rudolf Hrubý sa ako hostiteľ podujatia už teší na fanúšikov a verí, že na Tehelnom poli pomôžu vytvoriť fantastickú atmosféru.

„Takúto akciu sme našim priaznivcom a fanúšikom dlžní ešte z čias osláv 100-ročnice HC Slovan, ktoré prebehli v obmedzenom režime kvôli pandémii. KAUFLAND WINTER GAMES však nebudú len oslavou nášho klubu, ale oslavou hokeja ako takého. Výnimočnosť podujatia podčiarkuje aj fakt, že sa hokej bude hrať na pôde Národného futbalového štadióna.“

Extraligové zápasy sa odohrajú každý deň o 18:30 hod. – v piatok 13. januára duel českých tímov, v sobotu 14. januára stretnutie medzi Trenčínom a Zvolenom a v nedeľu 15. januára podujatie vyvrcholí zápasom medzi Slovanom a Košicami. Program KAUFLAND WINTER GAMES 2023 doplní v nedeľu o 15:30 zápas „OLD BOYS“ Slovan Bratislava – Sparta Praha. Ľadová plocha na trávniku Národného futbalového štadióna bude už od štvrtka 12. januára vo vyhradených časoch k dispozícii aj pre školy a športové kluby.
Riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma sa vo východniarskobratislavskom derby takisto spolieha aj na fanúšikov: „Vieme, že ich v Bratislave nie je málo, a tak verím, že si cestu na Národný futbalový štadión nájdu. Tešíme sa spolu s nimi na tento výnimočný hokejový sviatok.“

HK Dukla Trenčín v tejto sezóne ešte nehrala doma, a ani v dvoch najbližších zápasoch proti HKM Zvolen sa nepredstaví na domácom ľade kvôli rekonštrukcii štadióna. Už v nedeľu 4. decembra sa tieto tímy stretnú v Dubnici a predohrávku februárového kola odohrajú práve na KAUFLAND WINTER GAMES 2023.Pri našej rastúcej forme a výkonoch si trúfame obidva zápasy v Dubnici aj v Bratislave vyhrať, zvlášť keď sa budeme môcť oprieť o dobrú divácku kulisu. Naši fanúšikovia totiž určite prídu Duklu povzbudiť,“ podpichol súpera športový manažér HK Dukla Trenčín Branko Radivojevič. Ladislav Čierny, generálny manažér HKM Zvolen, mu kontruje: „Trenčín sme v sezóne dvakrát porazili doma a verím, že Duklu zdoláme aj v Bratislave. Bude to určite kvalitný hokej a verím, že si do hľadiska nájdu cestu aj naši priaznivci.“

„Chcem sa poďakovať zástupcom klubov, že sú ochotní hľadať riešenia a vychádzajú si v ústrety v rámci programu riadneho rozpisu zápasov Tipos extraligy, čím toto výnimočné podujatie získava na vážnosti súperením o body do tabuľky,“ spomenul Rastislav Konečný, člen Ligovej rady a Manažér športového oddelenia SZĽH. Aj české kluby sa stretnú v extraligovom formáte: „Veľmi si vážime pozvánku od organizátorov. Bude to prvýkrát, čo sa v novodobej histórii klubu chystáme na zápas pod otvoreným nebom. Bude to úžasný zážitok. Veľmi sa na to tešíme a verím, že z Třinca i Brna dorazí veľa fanúšikov a prispejú k dôstojným oslavám storočnice hokejového Slovana,“ povedal prezident HC Oceláři Třinec Ján Moder. Rovnako sa na stretnutie tešia aj v Brne: „S organizáciou stretnutia pod holým nebom máme skúsenosti a vieme, akú jedinečnú atmosféru vie hokeju dodať. Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou KAUFLAND WINTER GAMES 2023 a tešíme sa na túto špeciálnu udalosť. Brno a Bratislava mali k sebe vždy blízko a verím, že sa podarí vytvoriť parádnu divácku kulisu pri príležitosti osláv 100. výročia založenia Slovana,“ zhrnula Lenka Plšková, obchodná a marketingová riaditeľka Komety Brno. 

Riaditeľ Asociácie profesionálnych klubov ľadového hokeja ČR Martin Loukota verí, že na zápas dvoch kvalitných tímov českej hokejovej extraligy prídu nielen českí, ale aj slovenskí fanúšikovia a diváci. „Chcem sa tiež poďakovať ostatným tímom a partnerom našej extraligy, že vyšli v ústrety, aby sa Oceliari a Kometa mohli stretnúť pod otvoreným nebom a byť súčasťou tejto jedinečnej športovej akcie,“ dodal šéf APK LH.

Ľadovú plochu s rozmermi 60 x 30 metrov dodáva firma AST Eis und Solartechnik GmbH, ktorá zabezpečuje ľad aj podobné podujatie v nemeckom Kolíne, ktoré sa koná už túto sobotu 3. decembra. „Počasie je v našich zemepisných šírkach nevyspytateľné aj v termíne konania tohto podujatia, preto musíme byť pripravení na všetky alternatívy. Chladenie ľadovej plochy dokáže zabezpečiť vhodné podmienky až do teploty plus 15 stupňov, naozaj problematický by mohol byť len výdatný dážď alebo teplý vietor,“ ozrejmil Radovan Struhár, člen organizačného výboru KAUFLAND WINTER GAMES 2023 zodpovedný za technické zabezpečenie. Ľadová plocha sa začne pripravovať už 10 dní pred začiatkom podujatia. Informuje oficiálny web https://www.hc-kometa.cz/.

Vstupenky na podujatie budú v predaji v sieti Ticketportal a pre každého fanúšika ľadového hokeja môže ísť aj o skvelý tip na vianočný darček. Počas prvého týždňa od spustenia predaja sa budú vstupenky predávať v cene od 15 do 40 eur podľa kategórie, pričom neskôr bude ich cena rásť. Informácie o podujatí sú dostupné na stránke www.wintergames.sk.

Pridaj komentár