Zaujali, či sa vrátia?

V kádri bratislavského Slovana sa počas zimného prestupového obdobia neudiali veľké zmeny. Niektorí hráči odišli na trvalý prestup, iní na hosťovania. Boli aj takí, s ktorými Slovan ukončil profesionálnu zmluvu. Ním bol Ibrahim Rabiu, ktorý aktuálne nikde nehrá. Keďže sezóny sa vo väčšine ligových súťaží končia v máji, hráči, ktorí sú od zimy zo Slovana na hosťovaniach, majú posledné šance ako zaujať. Pozreli sme ako sa darí hráčom, ktorí zo Slovana odišli na hosťovanie aj pred aktuálnou sezónou.

Ivan Šaponjić

Srbský útočník hosťuje v druholigovom klube Bandirmarspor, kde si doposiaľ pripísal desať štartov. Podarilo sa mu zaznamenať štyri góly. Bandirmarsporu patrí deviata priečka v tabuľke. O jeho osude sa rozhodne na konci sezóny.

Žan Medved

Podobne ako Ivan Šapojnic, ani Žan Medved nenaplnil očakávania. Na jar je na hosťovaní v MFK Skalice, kde nastupuje iba ojedinele. S bilanciu osem zápasov a jeden gól sa nedokázal presadiť ani na Záhorí.

Dávid Hrnčár

Šikovný krídelník, čo nemal problém zahrať ani na pozícii obrancu sa na jar objavil v drese Beverernu, klubu, ktorý bojuje o postup do najvyššej súťaže. 25.-ročný Slovák sa dokázal presadiť do základnej zostavy, kde odohral 12 duelov, pripísal sa si tri góly a na päť nahral. Ako nám aj sám hovoril, v Belgicku sa mu páči, liga, hoci len druhá, má dobrú úroveň, rád by zostal. Verí, že sa mu podarí so svojím tímom postúpiť medzi elitu.

 

Maudo Jarjué

Dobre stavaný stopér prišiel do Slovana v zime, kde sa dohodol na polročnom hosťovaní s opciou na trvalý prestup. Hoci veľa príležitostí nedostal, v zápasoch, v ktorých hral, extra nezaujal. Postupne vypadol z kádra, a neobjavoval sa ani lavičke náhradníkov.

Malik Abubakari a Sharani Zuberu

Iným prípadom sú títo dvaja ofenzívni hráči. Zatiaľ čo Abubakari má so Slovanom podpásanú zmluvu v podobe hosťovania do konca kalendárneho roko 2023, Zuberu sa so Slovanom v zime dohodol na ročnej zmluve. Abubakari svojim prístupom a prínosom zaujal, ukázal viacero dobrých ťahov, strelil viacero dôležitých gólov. Zuberu nastupoval najmä v pohároch, či z lavičky. Svojimi výkonmi príliš nepresvedčil.

Myenty Abena, Alen Mustafič

Spomenutá dvojica počas zimy zo Slovana odišla na trvalý prestup. Už dlhšie sa o Abenu zaujímal Ferencvaros Budapešť, kde si bývalý stopér Slovana našiel miesto v základnej zostave. Nastúpil na sedem zápasov,  gólovo sa nepresadil. Väčšiu porciu hracieho času si v drese Odense BK predstavoval Alen Mustafić. Ten zasiahol iba do troch zápasov, aj to ako striedajúci hráči, dovedna si pripísal 66 minút.

Kenan Bajrič, Ezekiel Henty, Matúš Vojtko

Slovinec Bajrič už druhý rok pôsobí na hosťovaní na Cypre, kde oblieka dres klubu FC Pafos. Podobne ako vlani, aj tentokrát patrí do základnej jedenástky cyperského klubu. Tento rok proti nemu nastupuje Ezekiel Henty, ktorý pôsobí na hosťovaní v klube Apollon Limassol. Doposiaľ odohral najmä ako striedajúci hráč 24 zápasov, pridal v nich dva góly.  V drese HNK Gorice hosťuje Matúš Vojtko. Tiež z pozície striedajúceho hráča, na konte má 20 zápasov.

 

foto: skslovan.com

 

 

 

Pridaj komentár