Ženská Liga majstrov na Tehelnom poli

ŠK Slovan Bratislava bude od 7. do 13. augusta usporiadateľom jednej z desiatich skupín kvalifikácie ženskej Ligy majstrov vo futbale, v ktorej ako slovenské majsterky nebudú chýbať ani belasé ženy. Táto fáza európskej súťaže prebieha turnajovým spôsobom, keď sa v každej skupine uskutoční sedemdňový turnaj, ktorého hostiteľom je jeden z jeho účastníkov. Skupiny sú tvorené štyrmi družstvami a hrať sa bude systémom každý s každým jeden zápas. Do ďalšej osemfinálovej fázy Ligy majstrov, ktorá už bude prebiehať vyraďovacím systémom play-off na odvety, postúpia iba víťazi skupín.

Žreb určujúci zloženie skupín sa uskutoční v piatok 21. júna v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone. Slovanistky sú nasadené v treťom zo štyroch košov, žrebované však nebudú keďže, ako hostiteľský tím budú priamo určené do jednej zo skupín. Už sú známe termíny jednotlivých stretnutí turnaja, ktoré sú na programe v stredu 7., v sobotu 10. a v utorok 13. augusta. Na zápasy budú v Bratislave pripravené dva štadióny, nové Tehelné pole a Pasienky.

Slovan už v minulosti kvalifikačný turnaj Ligy majstrov organizoval v roku 2012 na Pasienkoch a v Senci. Belasé vtedy v zostave s mnohými súčasnými slovenskými reprezentantkami skončili v skupine na nepostupovom druhom mieste.

Pridaj komentár