Silný kolektív podporený juhoamerickými driblérmi

Futboľnyj klub Krasnodar je ruský futbalový klub pochádzajúci z mesta Krasnodar, ktorý leží na juhu európskej časti krajiny. Klub je pomerne mladý, nakoľko bol založený v roku 2008. Súťažiť začal v 3. najvyššej domácej súťaži, z ktorej sa dokázal ihneď prebojovať do 2. ligy, kde strávil 2 sezóny a dostal sa až do najvyššej Ruskej Premier League. Známejším tímom je miestny konkurent FC Kubaň Krasnodar, ktorý bol založený o 80 rokov skôr.

Domáce zápasy hráva na štadióne menom Kuban Stadium, ktorý bol vybudovaný pre klub FC Kubaň Krasnodar. Postavili ho v roku 1961 a rekonštrukciou prešiel v roku 2008. Toto sa však v krátkej budúcnosti zmení, mužstvu sa totiž stavia nový štadión, ktorý je tesne pred dokončením a otvoriť by sa mal do konca tohto roka.

Súčasný a nový štadión:

Kuban_stadium Krasnodar_stadion

Tradičnými farbami klubu je čierna a zelená, sú preto známi ako „Čiernozelení“.

Vo vlaňajšej edícii Európskej ligy mal klub v skupine za súperov Wfl Wolfsburg, OSC Lille a FC Everton. V skupine si Rusi pripísali jedno víťazstvo, tri remízy a pri skladbe súperov naozaj slušných šesť bodov. Pripomíname, že Slovan si v I skupine pripísal na konto v šiestich zápasoch šesť prehier a skóre 1:20… Krasnodaru sa v lige zatiaľ darí navlas rovnako, ako Slovanu. V prvom zápase zvíťazil na ihrisku súpera 1:0 gólom Petrova z 84. minúty, v druhom kole na domácom ihrisku však nestačil na Spartak Moskva, ktorému podľahol rovnako 0:1. Tieto výsledky ho zatiaľ posunuli na šieste miesto tabuľky.

Pozrime sa, ako sa Krasnodaru darilo v predchádzajúcich dvoch sezónach. V tej, ktorá sa hrala pred dvomi rokmi (2013/14) obsadil FK piate miesto. Pred súpera Slovana sa dostali iba moskovské kluby CSKA, Lokomotiv a Dinamo a Zenit Petrohrad. Najlepšími strelcami klubu boli Brazílčania Wanderson (10 gólov) a Joãozinho (7 gólov). O rok neskôr v sezóne 2014/15 už Krasnodar obsadil bronzový stupienok a práve ten mu zaistil tohtoročnú účasť v treťom predkole Európskej ligy. Forma tímu má teda stúpajúcu tendenciu, keďže tri roky dozadu obsadil FK desiatu priečku. Najviac gólov v lige strelili vlani Uruguayčan Pereyra (9 gólov) a Brazílčan Ferreira (7 gólov). Mužstvo teda nemá vysloveného kanoniera, najväčšia zbraň je jednoliaty a veľmi silný kolektív. Zaujímavosťou je, že posledné dve sezóny sa Krasnodaru darí viac vonku, ako doma. Rozdiel v počte získaných bodov je však nepatrný.

Súčasná zostava FK KRasnodar (pri hráčoch mimo Ruska uvádzame aj národnosť):

Brankári: Andrij Dikan, Andrej Sinicin

Obrana: Andreas Granqvist (SWE), Artur Jędrzejczyk (POL), Vitalij Kalešin, Nikolaj Markov, Ragnar Sigurdsson (ISL), Stefan Strandberg (NOR)

Záložníci: Odil Achmedov (UZB), Vladimir Bystrov, Jurij Gazinskij, Joãozinho (BRA), Ricardo Laborde (COL), Pavel Mamajev, Mauricio Pereyra (URU), Sergej Petrov, Dmitrij Torbinskij

Útočníci: Ari Ferreira, Wanderson (obaja BRA), Nikolaj Komličenko,  Fedor Smolov

Hviezdy mužstva -zľava Brazílčania Joãozinho a Wanderson a Uruguayčan Pereyra.

zhoaozinowandersonperei_ra

Pridaj komentár