Ženská Liga majstrov v Bratislave

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava sa v dňoch 7.–13. augusta predstavia na turnaji kvalifikačného kola ženskej Ligy majstrov v Bratislave. V tejto fáze kvalifikácie štartuje spolu 40 klubov, ktoré sú rozdelené do desiatich štvorčlenných skupín. Hrá sa turnajovým spôsobom, keď každá skupina je samostatným turnajom, ktorého hostiteľom je jeden z jeho účastníkov. Belasé ženy sú zaradené do 5-skupiny a ich súperkami budú postupne maďarský Ferencváros, srbský Spartak Subotica a moldavská Agarista-SS Anenii Noi. Dejiskom piatich zo šiestich duelov turnaja je štadión Pasienky a jeden súboj medzi Slovanom a Agaristou sa 13. augusta odohrá na novom Tehelnom poli.

Do ďalšej fázy súťaže, ktorá sa už bude hrať vyraďovacím systémom play-off postupne od šestnásťfinále, sa prebojujú iba víťazi jednotlivých skupín. V histórii ženskej Ligy majstrov sa pritom ešte nikdy žiadnemu klubu zo Slovenska do vyraďovacej fázy postúpiť nepodarilo, maximom bolo druhé nepostupové miesto v skupine. „Liga majstrov je vrcholom nášho snaženia, v slovenskej lige celý rok bojujeme o to, aby sme sa do nej dostali. Pevne dúfam, že dievčatá tie zápasy poriadne odmakajú a zároveň im domáce prostredie nebude zväzovať nejakým spôsobom nohy. Pravda je taká, že z prvých dvoch výkonnostných košov nám robia spoločnosť dva profesionálne tímy, čiže rozprávať o postupe, by zrejme nebolo až také reálne. Napriek tomu sa však na duely v pohárovej Európy všetci nesmierne tešíme a dúfame, že s kvalitnými súpermi odohráme rovnocenné stretnutia,“ povedal tréner belasých žien Martin Masaryk.

Cena vstupeniek na jednotlivé zápasy je 3 € a predávajú sa prostredníctvm siete ticketmedia alebo pred konkrétnym zápasom priamo na štadióne. Majitelia sezónnych permanentiek na ŠK Slovan Bratislava majú zápasy Ligy majstrov zahrnuté vo svojich permanentkách. Vstupenka na súboj Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava – Dundalk F.C. (7. 8. o 20.15 h) bude zároveň platiť aj na zápas belasých žien proti Ferencvárosu, ktorý sa uskutoční v ten istý deň o 17.30 h na Pasienkoch.

SÚPERI SLOVANISTIEK V ŽENSKEJ LIGE MAJSTROV

TELEKOM FERENCVÁROSI T.C. (Maďarsko)

Ferencváros sa v posledných rokoch bije o maďarské prvenstvo s veľkým rivalom MTK Budapešť. V minulej sezóne klub, ktorého ženské družstvo existuje od roku 2004, získal svoj historicky tretí titul, keď nadviazal na triumfy z ročníkov 2014/15 a 2015/16. Ešte viac sa mu však darí v Maďarskom pohári, ktorého trofej vybojoval už päťkrát za sebou. Zaujímavosťou je, že na hlavnom štadióne Ferencvárosu Groupama Arena v Budapešti sa v máji uskutočnilo finále ostatného ročníka Ligy majstrov medzi Lyonom a Barcelonou. Ferencváros pri svojich predchádzajúcich dvoch účastiach v tejto súťaži (2015/16, 2016/17) skončil na druhom mieste kvalifikačnej skupiny. Jeho káder je tvorený najmä domácimi hráčkami, no nachádza sa v ňom aj niekoľko zahraničných futbalistiek, ktorým klub poskytuje veľmi dobré podmienky.

ŽFK SPARTAK SUBOTICA (Srbsko)

Najväčším favoritom skupiny je srbský ŽFK Spartak Subotica, ktorý bol založený ešte v roku 1970. Dlhodobo dominuje domácej ženskej futbalovej scéne, keď k titulu srbského šampióna nepustil nikoho už deväť sezón a v posledných ôsmich ročníkoch sedemkrát triumfoval aj v národnom pohári. S Ligou majstrov tak má bohaté skúsenosti a teraz v nej štartuje už deviatykrát v rade. Pri svojich predchádzajúcich ôsmich účastiach štyrikrát postúpil do play-off (raz z druhej priečky skupiny) a v ďalších štyroch prípadoch obsadil v skupine nepostupové druhé miesto. V družstve Subotice sú srbské hráčky doplnené viacerými futbalistkami z USA a tím disponuje obrovskou kvalitou.

AGARISTA-SS ANENII NOI (Moldavsko)

Agarista-SS Anenii Noi sa v ročníku 2018/19 stala druhýkrát po sebe a zároveň druhýkrát v histórii moldavským majstrom. Dvoj debut v Lige majstrov zažila v minulej sezóne, keď na kvalifikačnom turnaji v Bosne a Hercegovine v konkurencii bosnianskeho SFK 2000, albánskej Vllaznie Škodra a estónskeho Pärnu skončila bez bodu a s jedným streleným gólom na poslednom mieste skupiny. Ide družstvo zložené z domácich moldavských hráčok.

KÁDER SLOVANISTIEK NA LIGE MAJSTROV:

Brankárky: Dominika Rezeková, Viktória Veselská

Obrankyne: Monika Bytčanková, Katarína Pračková, Sandra Pribilová, Tereza Mrocková, Denisa Mráziková, Radoslava Halásová, Tereza Bednárová

Stredopoliarky: Victoria Kaláberová, Alexandra Hollá (C), Timea Feketevíziová, Simona Bačová, Viktória Ščasnárová, Ľudmila Maťavková

Útočníčky: Dominika Koleničková, Tamara Morávková, Natália Adamecká, Martina Švecová, Michaela Harvilová

PROGRAM TURNAJA LM V BRATISLAVE:

Streda 7. augusta:
13.00 h Pasienky: SPARTAK SUBOTICA (Srb.) – AGARISTA ANENII NOI (Mol.)
17.30 h Pasienky: SLOVAN BRATISLAVA – FERENCVÁROS (Maď.)

Sobota 10. augusta:
13.00 h Pasienky: FERENCVÁROS (Maď.) – AGARISTA ANENII NOI (Mol.)
17.30 h Pasienky: SPARTAK SUBOTICA (Srb.) – SLOVAN BRATISLAVA

Utorok 13. augusta:
17.00 h Pasienky: FERENCVÁROS (Maď.) – SPARTAK SUBOTICA (Srb.)
17.00 h Tehelné pole: AGARISTA ANENII NOI (Mol.) – SLOVAN BRATISLAVA

Pridaj komentár