Slovanistky ťahali v Bardejove za kratší koniec (FOTO)

Posledné deviate kolo jesennej časti I. ligy žien prinieslo priamy súboj o prvé miesto tabuľky, keď sa futbalistky Slovana Bratislava predstavili na hlavnej ploche štadióna Partizána Bardejov. Obe družstvá mali pred týmto vystúpením na konte plný možný počet 24 bodov, keď vyhrali všetky predchádzajúce zápasy. Stretnutie dvoch rivalov prinieslo kvalitný a bojovný futbal, ktorý však čiastočne poznačil mokrý trávnik. Ako prvé sa z gólu radovali Bardejovčanky, keď už v 7. minúte po vydarenej akcii skórovala ich letná posila 16-ročná Stela Semanová. Slovan odpovedal v 17. minúte gólom Martiny Šurnovskej, no už o dve minúty na to išiel do vedenia opäť Bardejov. Mária Mikolajová po chybe bratislavskej obrany využila vyššie postavenie brankárky Veroniky Matúškovej a oblúkom poslala loptu do siete približne z 25 metrov. Aj keď dovtedajší priebeh naznačoval, že by sa v zápase mohla nečakane zrodiť vyššia gólová úroda, nestalo sa tak. Ďalší priebeh stretnutia už totiž priniesol len minimum šancí na oboch stranách a bol skôr bojom v strede poľa. Útočná sila slovanistiek sa navyše oslabila po tom, ako musela v 48. minúte pre zranenie odstúpiť z hry strelkyňa ich jediného gólu Martina Šurnovská. Bardejovčanky tak vďaka tomuto víťazstvu odskočili na čele tabuľky od Slovana na rozdiel troch bodov.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Chcem vyzdvihnúť domácich organizátorov a poďakovať im za vytvorenie fantastických podmienok na zápas. Domácim hráčkam gratulujem k víťazstvu. Veľmi nás mrzí, že sme si z Bardejova neodniesli aspoň bod, ale na druhej strane treba povedať, že naša hra nespĺňala parametre, aké by sme očakávali. V súboji sme si verili, ale z našej strany chýbala hlavne kvalita do útočnej fázy hry, a zase vzadu sme spravili zbytočné chyby, ktoré takto kvalitný súper dokázal využiť. My máme veľmi mladý tím a práve takéto zápasy potrebujú naše dievčatá hrať, aby naberali skúsenosti.”

ĽUBOMÍR ČEKAN, tréner Bardejova: „Zápas od úvodu potvrdil, že sa stretli dva najlepšie ženské kolektívy. Obe družstvá sa snažili o útočnú hru, dominovali obrany. Nám vyšla pekná útočná kombinácia s pekným gólom. Dievčatá sa upokojili a začali si veriť, že tento duel môžu vyhrať. Ukázalo sa to najmä, keď sme dostali gól, nezlomilo nás to a zakrátko nádhernou strelou z 25 metrov Maja Mikolajová strhla víťazstvo na našu stranu. Do konca zápasu už prevládal boj, a aj keď sme si vytvorili ďalšie šance, nepodarilo sa nám už skórovať. Bolo veľmi dobré, že sme súpera nepustili do čistých gólových príležitostí, čo nám pridávalo na sebavedomí a Slovan naopak znervóznel. Musím poďakovať dievčatám za bojovnosť a predvedený výkon, že nechali na ihrisku všetky sily a celé svoje futbalové srdce. Treba poďakovať aj naším fanúšikom, ktorí svojím povzbudzovaním hnali dievčatá dopredu a boli naším dvanástym hráčom.“

VÝSLEDOK ŽIEN

PARTIZÁN BARDEJOV – ŠK SLOVAN BRATISLAVA            2:1 (2:1)

Góly: 7. Semanová, 19. Mikolajová – 17. Šurnovská.

Zostava Slovana: Matúšková – Bačová, Pribilová, Bytčánková, Pračková – Hollá (C) – Kaláberová, Šurnovská (48. Adamecká) – Pucherová (66. Májovská), Švecová, Niňajová.

10. Michalovce 9 1 0 8 7:32 3

Zápasom o prvé miesto bola aj následná konfrontácia oboch klubov v lige junioriek na umelej tráve. Aj toto stretnutie bolo veľmi vyrovnané a divákom dokonca prinieslo na pohľad krajší futbal ako duel žien. Aj v ňom však slovanistky ťahali za tesne za kratší koniec výsledkom 2:3, a to aj napriek veľmi dobrému výkonu a možno i miernej hernej prevahe. Zaujímavé je, že všetky tri góly prvého polčasu padli po pokutových kopoch, dva z nich premenil Bardejov a jeden Slovan. Domáce šesť minút pred koncom zvyšovali zo svojho pohľadu na 3:1. Slovanistky to však nezlomilo a krátko na to znížili zásluhou gólu Kristíny Kollárovej, ktorá sa v celom súboji prezentovala vo výbornom svetle, no vyrovnať sa im už aj napriek obrovskej snahe nepodarilo.

Pre juniorky sa týmto jesenná časť skončila, ženy čaká ešte v sobotu 18. novembra súboj 2. kola Slovenského pohára na pôde Nových Zámkov. Táto fáza pohára sa hrá na jeden zápas, ktorý sa začína o 13.00 hod.

VÝSLEDOK JUNIORIEK

PARTIZÁN BARDEJOV – ŠK SLOVAN BRATISLAVA            3:2 (2:1)

Góly: 3. Sokolová (11 m), 35. Vaľušová (11 m), 74. Hronecová – 22. Harvilová (11 m), 76. Kollárová.

Zostava Slovana: Rezeková (C) – N. Kovácsová, D. Gašparovičová (48. A. Múčková, 60. Chlepková), Kratochvílová, Miniariková (56. Čermáková) – Bednárová, Czvedlerová (51. Ščasnárová) – Harvilová – P. Gašparovičová, Kollárová, Cepková.