Slovan po výbornom výkone dobyl Hartwall Arenu

Jokerit Helsinki – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly:  29. Joensuu (Gymer) – 18. Jeglič (Kundrátek), 27. Jeglič (Chipchura), 40. Lušňák (Chipchura)

Jokerit Helsinki: Zapolski (Helenius) – Jensen, Lauridsen, Lajunen, Jaakola, Rissanen, A. Kulda, Jalvanti – Jormakka, Regin, Joensuu – Salminen, Hishon, Huhtala – Pihlström, Niemi, Gymer – Anttila, Mäki, Marjamäki.

HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, Rosandić, Luža, Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Kopecký – Jeglič, Chipchura, Lušňák – M. Hlinka, Halama, Petráš – Pätoprstý, Šiška, Vopelka.

Rozhodčí: Sidorenko, Sojn – Dědjulja, Goljak.Vylúčenia: 2:2  Presilovky: 0:0 Oslabenia 0:0

Slovan od úvodu hrozil, dostával sa do šancí. V piatej minúte nebezpečne strieľal Plastino. Domáci sa do svojej prvej príležitosti dostali až v 11.minúte, Jaakolovu strelu Pogge kryl. Slovan dobre napádal, zachytával rozohrávku domácich v strednom pásme. Vopelka sa obtočil okolo Zapolskiho brány, zakončoval do betónov Američana v službách Jokeritu. Zaslúžený gól prišiel krátko pred koncom prvej časti. Kundrátek videl nabiehajúceho Jegliča, ktorý trafil medzi Zapolskiho betóny.

Do druhej tretiny vstúpil Slovan Kundrátkovou strelou. Domáci začali viac korčuľovať, vytvárali si tlak, boli na puku, ale v koncovke nebezpeční neboli. V 27. minúte Chipchurovu strelu pohotovo dorazil Jeglič. Z dvojgólového vedenia sa belasí dlho netešili, keď zabudli na nekrytého Joensuuho, ktorý znížil. Hra mala spád, prvý útok Slovana mohol zvýšiť na 1:3, ale Taffe Zapolskiho neprekonal. V slušnom zápase fauloval v závere druhej tretiny Hishon, Slovan hral svoju prvú početnú výhodu, zamkol Jokerit v ich tretine, Kundrátek ani Sersen úspešní neboli. Pri hre 5v5 perfektne zabojoval Chipchura, ktorý nezištne našiel Lušňáka 1:3.

Jokerit nastúpil do poslednej časti s tlakom. Vybojoval si presilovku, Pogge bol pozorný. V 47.minúte musel o góle domácich rozhodovať videorozhodca. Ten napokon gól neuznal. Jokerit sa naďalej snažil o kontaktný gól, Huhtalov pokus Pogge kryl. Slovan prerušil víťaznú sériu Jokeritu, vôbec po prvýkrát v KHL ho dokázal na jeho ľade zdolať. Po veľmi dobrom výkone si vezie z metropoly Fínska plný počet bodov. Po piatich dueloch sa tešil z víťazstva.