Slovan prehral aj druhý zápas na tripe, tentokrát nestačil na CSKA

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 4:2 (1:1,1:0,2:1)
Góly a asistencie: 19. Popov (Ar. Sergejev, Panin), 39. Kutuzov (Svetlakov), 44. Mamin (Muršak), 60. Enlund – 17. Cheechoo, 59. Nedorost (Cheechoo, Meszároš)
CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, G. Panin, Sergejev,Alexejev – Svetlakov, Telegin, Enlund – Popov, K. Petrov,Kugryšev – Osnovin, Mamin, Muršak – Scott, D.Kvartaľnov, Andronov – N. Kvartaľnov.
HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Starosta, Bačík, Meszároš, Plastino, Ďaloga, Pokorný, Rosandić– M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Valský, Jeglič – Skalický, Lušňák, Chipchura – Petráš, Zigo, Vopelka – Šiška.
Rozhodca: Cyplakov, Ravodin – Raming, Otmachov.
Vylúčenia: 8:6, navyše Pivcakin a Taffe 10 min. OT, Pivcakin a Chipchura 5 min +DKZ. Využitie: 1:1.

Na ľade CSKA začal Slovan v bránke tentoraz s Poggem, ktorý si pripísal aj prvý zákrok zápasu. Gól však strelil ako prvý Slovan. V sedemnástej minúte po prechode modrou čiarou vystrelil z pravej strany Cheechoo a jeho bomba skončila za chrbátom Sorokina – 0:1. Domáci po tomto góle zvýšili tlak a do konca tretiny stihli vyrovnať Popovom.

V druhej tretine rozhodcovia začali vo veľkom vylučovať, v oslabení hral viac Slovan. Bránil sa statočne, minútu pred koncom ale predsa len inkasoval, keď Kutuzov prestrelil od modrej čiary všetko čo bolo pred ním a CSKA po prvýkrát v zápase viedla.

Tretiu tretinu začal Slovan presilovkou, ale domáci svoj náskok ubránili. Hneď potom ale Pogge urobil hrubú chybu za bránkou, prihral puk rovno na hokejku Mamina a ten zvýšil už na rozdiel dvoch gólov. Belasí sa potom mohli dostať do zápasu niekoľkými presilovkami, jednou aj 5 proti 3, ale Sorokin všetko pochytal. Záver zápasu spestrila pästná výmena Chipchuru s domácim hráčom, ktorej jasným víťazom bol náš hráč.  V závere prišla ďalšia výhoda presilovky pre Slovan a Nedorost ju minútu pred koncom dokázal využiť – 3:2. Krátko na to strelil Cheechoo dokonca ďalší gól, ale bohužiaľ do vlastnej bránky cez celé ihrisko počas power-play…