180 belasých minút bez gólu

PARTIZÁN BARDEJOV – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:0

Zostava Slovana: Frantová – Pračková, Vrabcová (71. Kastlová), Hollá, Gállová, Kovaľová, Kujovičová, Absolonová, Fatulová, Juríková, Stefanova (58. Švecová).

V 6. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže žien zavítali Slovanistky do Bardejova, kde si zmerali sily s hráčkami miestneho Partizánu. Atraktívny súper v podobe futbalistiek Slovana pritiahol do hľadiska štadióna v Bardejovskej Novej Vsi až 280 divákov (podľa oficiálneho zápisu), čo je vôbec suverénne najvyššia ligová návšteva aktuálnej sezóny. Diváckemu záujmu určite pomohla aj propagácia zápasu zo strany domácich či priaznivé počasie. V súboji boli nariadené až dva pokutové kopy, ani z jedného však gól nepadol, keď ich exekútorky bránu minuli. V 36. minúte zahodila ponúknutú príležitosť Bardejovčanka Fedorková a v 68. minúte bránu vysoko prekopla Slovanistka Kujovičová. Počas celého stretnutia sa napokon nedokázalo gólovo presadiť ani jedno družstvo a podpora publika tak „partizánkam“ pomohla obrať belasé o prvé body v ročníku.
Rovnakým výsledkom sa skončil aj nasledujúci duel junioriek, ktorý sledovalo 150 ľudí. I keď juniorky Slovana v ňom mali územnú prevahu, napokon sa aj oni museli zmieriť s preruším tohto sezónnej série samých víťazstiev.
Najbližšie čakajú oba tímy Slovana (ženy i juniorky) v sobotu 18. októbra domáce súboje s Baníkom Horná Nitra.

Autor: Miroslav Vraník

Pridaj komentár