Preview: HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva (tretí zápas)

Tretí zápas série medzi Slovanom a CSKA Moskva je na programe vo štvrtok o 19.00 v Bratislave. Stav série je 2:0 pre CSKA, stretnutie môžete sledovať o 18.55 na Sport2.

HC Slovan

Belasí v druhom zápase dokonale prekvapili CSKA, ustáli prvých 10 minút, aby Radulova na domácej striedačke šokoval Václav Nedorost, ktorý otvoril skóre. Slovan hral umne, nepúšťal Moskovčanov do veľkého tlaku, navyše v 40. minúte Tomáš Starosta poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. To belasí v záverečnej časi neudržali, aby v predĺžení rozhodol o výhre CSKA Pihlström. Slovan môže strata vedenia dvakrát mrzieť, k víťazstvu v druhom zápase bol blízko. V Bratislave budú mať belasí prvú možnosť znížiť stav série, prvé dve stretnutia boli vyrovnané, všetko je otvorené.

Slovan  sa predstaví v tejto zostave:

Brust (Garnett), Kundrátek, Barker – Starosta, Višňovský – Mihalik, Sersen – Švarný, Nedorost, Viedenský, Kašpar – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy

_MG_3177

CSKA Moskva

Radulov a spol po prvých zápasoch síce vedie nad Slovanom 2:0 na zápasy, ale Moskovčania sa na obe výhry natrápili. Po chybách Slovana, a tlaku na jeho bránu si vynútili predĺženie, od prehry ich delilo 8. minút. Záchrancom CSKA bol Da Costa. Žolíkom CSKA sa zdá byť Kirill Petrov, autor dvoch štvrťfinálových h gólov, ten prišiel počas sezóny z Bridgeport Sound Tigers (AHL), keď sa nepresadil do prvého tímu New Yorku Islanders. V základnej časti odohral  za CSKA iba 15 zápasov s bilanciou 2+1.

Reč čísiel

HC Slovan Bratislava

Počet víťazstiev v sérii: 0

Celkové skóre: 2:5

Bilancia vonku: 0-0-0-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Celkové skóre: 5:2

Bilancia doma : 1-1-0-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 2 góly Kirill Petrov

Najlepší nahrávači: Radulov, Da Costa, Stoliarov

Najvyťažovanejší hráč: 22:18 minút Alexander Radulov

Najtrestanejší hráči: 7 minút Gregorij Panin

Celkový počet trestných minút: 25 minút

Úspešnosť brankárov:  Ilja Sorokin 96.4 % , Viktor Fasth