Štyri dôvody prečo uhrá Slovan v Trenčíne dobrý výsledok

Slovan má pred sebou prvý jarný zápas pred jarnou časťou. Jeho súperom je AS Trenčín, ktorý belasých privíta na svojom štadióne v sobotu 27.2. o 15.45. Výsledok tohto zápasu môže veľa napovedať o ďalšom vývoji aktuálnej sezóny. Slovanu by najviac do karát zahralo víťazstvo za tri body, ale ani remíza by nebola najhoršia. Z nášho pohľadu sa Slovanistom podarí uhrať dobrý výsledok, pomôžu k tomu tieto faktory:

Sila kolektívu

Dobrý kolektív je základ úspechu, nie vždy je zárukou sila individualít. Slovan sa v zime vydal cestou „ozdravenia“ kabíny, z kádra odišlo viacero hráčov.  Noví hráči, ktorí prišli mali na adaptáciu necelé dva mesiace. Tréner mužstva Papavasiliou si po poslednom zápase pochvaľoval prístup hráčov k povinnostiam ako aj samotnú atmosféru v kabíne. Súčasní hráči veľmi dobre prijali novicov, ktorí podľa jeho slov vytvorili dobrú partiu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Práve tento fakt, by mohol Slovanu dopomôcť k úspešnému výsledku.

Dlhá jar

Na jar je na programe ešte 14 duelov. v hre je v prepočte 42 bodov. To, že aktuálne Trenčín má pred Slovanom sedembodový náskok znamená jedno. Ak náhodou so Slovanom prehrá, zúži sa manko belasých na štyri body. Preto Slovan môže tento fakt využiť. Navyše, Slovan ešte čaká jeden vzájomný domáci zápas s AS Trenčín na Pasienkoch (7.5.). Filozofiou trénera Papavasilioua je vyhrať každý jeden zápas, čím  spraviť maximum pre dosiahnutie úspešného výsledku.

Fanúšikovská podpora

Okrem viacerých posíl, sa vedenie klubu na čele s viceprezidentom Ivanom Kmotríkom ml., dohodlo s fanúšikmi na ukončení bojkotu. Podľa posledných správ sa do Trenčína chystá viacero fanúšikov, ktorí budú počas zápasu podporovať svoj tím, čím dodajú hráčom na ihrisku potrebnú energiu. Hráči Slovana vyjadrili potešenie z tejto skutočnosti, budú sa snažiť na ihrisku odovzdať maximum, potešiť tak svojich priaznivcov. Slovan bude túto podporu potrebovať, nakoľko sa očakáva, že domáci fanúšikovia prídu v plnom počte povzbudiť svoj tím.

Skúsenejší hráči na strane Slovana

Ako sme už spomínali, v januári prišlo do klubu viacero nových hráčov. Výsledky nemusia prísť ihneď, ale treba dodať, že Slovan stavil na kvalitu a práve tá by mala priniesť belasým na ihrisku pokoj a skúsenosti. Slovan stavil na reprezentantov, ktorí majú odohrané viaceré medzinárodné zápasy. Okrem toho, nabrali skúsenosti v kvalitných európskych ligách. Pri pohľade na jednotlivé posty je zrejmé, že Slovan dominuje na brankárskom poste v podobe Jána Muchu, aj keď brankár Šemrinec na jeseň neinkasoval gól v desiatich zápasoch. Stopérsky post hovorí v prospech Kornela Salátu, hráč s reprezentačnými skúsenosťami, ktorý je silný vo vzduchu v oboch šestnástkach. Slovan si veľa sľubuje od Gréka Pliatsikasa a Juhoafričana Scotta. Práve na týchto pozíciach by mal Slovan svojho súpera predčiť. Ľavý kraj obrany je po zranení Podaného otvorený, Madu podáva na tejto pozície stabilné výkony. Ofenzívny stred zálohy hovorí pre Trenčín. Mladý Bero počas zimnej  prestávky napokon ostal v Trenčíne. Na druhej strane kopacia technika Marka Milinkoviča môže byť v zápase jedným z kľúčových faktorov. V útoku by mala dvojica Vittek – Priskin zúročiť svoje skúsenosti.

Pridaj komentár