Preview : FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava

Slovenska futbalová liga cez víkend odštartovala svoju 23. sezónu. V prvom kole zaujala výhra nováčika zo Skalice, za ktorú odohral celý zápas Slovanista Adrián Čermák nad Ružomberkom 3:1. Majster z Trenčína si z Michaloviec odviezol tri body po víťazstve 1:0. Belasí pre pohárové povinnosti odohrajú prvý zápas v nedeľu 19.7. o 19.00 na ihrisku Zlatých Moraviec, kde si zmerajú sily s miestnym ViOnom.  Slovan má za sebou tri súťažné zápasy, je v zápasovom rytme, čo ho predurčuje do úlohy favorita.

FC ViOn Zlaté Moravce

V letnej prestávke prišlo v klube k väčšej reorganizácii hráčskeho a trénerského kádra. Mužstvo vedie Macedónec Milko Djurovski, ktorý nahradil Branislava Mráza. V kabíne sa objavil Leandro Tawamba, ktorý už v minulosti na Slovensku obliekal dres Ružomberka aj Nitry. Okrem neho má bývalý macedónsky reprezentant v kádri viacero legionárov. Pred ligovou sezónou odohrali Zlaté Moravce  osem prípravných zápasov, z ktorých šesť vyhrali, jeden remizovali a raz prehrali, po celkovom skóre 25:4.

ŠK Slovan Bratislava

Belasí majú v sezóne 2015/2016  za sebou tri  víťazné zápasy a skóre 10:0. Tie odohrali v predkolách Európskej ligy UEFA. V ostatnom zápase sa Slovan vytrápil s UCD Dublin AFC, ktorý zdolal 1:0. Stretnutie ovplyvnilo Gorositovo vylúčenie z 30. minúty, navyše koncom prvého polčasu odstúpil pre svalové zranenie aj Srb Simović. Ciele Slovana sú v tejto sezóne najvyššie, v prvom kole bude chcieť zvíťaziť. O príprave belasých sa viac dočítate  v našom  sobotňajšom článku .

Vzájomné zápasy

Slovanu sa v ostatnej sezóne podarilo vyhrať nad Zlatými Moravcami všetky tri vzájomné zápasy. Ten posledný iba 1:0, ale aj vďaka týmto trom bodom si vo Fortuna lige upevnil tretiu priečku.    

 

23.05.15 Slovan Bratislava Z. Moravce 1 : 0
07.03.15 Z. Moravce Slovan Bratislava 0 : 2
03.12.14 Slovan Bratislava Z. Moravce 2 : 1

 

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Mucha- Sekulić, Gorosito, Saláta, Podaný, Lásik, Štefánik, Milinković, Kubík, Zreľák, Priskin

 

Pridaj komentár