Ševela hovorí o príchode posíl opatrne, rekordnú sériu chce na jar predĺžiť

By  |  0 Komentárov


Vedenia futbalového Slovana sa aj napriek mimoriadne vydarenej jesennej časti bude obzerať po posilách. Ich príchod však nie je istý, pretože do mužstva príde iba taký hráč, ktorý bude spĺňať najvyššie výkonnostné parametre. „Budeme sedieť so skautským oddelením a prípadné posily si obzrieme. Ale ja som povedal, že to musí byť posila, ktorá bude na svojom poste lepšia, než je tam teraz. Čiže to musí byť hráč do základu. Ostatní hráči pri ňom môžu rásť. Budeme sa obzerať po kvalite, ale nie v takom množstve, ako tomu bolo doteraz,“ povedal tréner Martin Ševela.

Štyridsaťtriročný kouč môže byť po prvej časti sezóny spokojný, Slovan vedie tabuľku s osembodovým náskokom pred Dunajskou Stredou. „Nenašli sme premožiteľa v lige, získali sme najviac bodov, strelili sme najviac gólov a najmenej sme inkasovali. Zimujeme na prvom mieste úplne zaslúžene. Potrebujeme však tréningovým procesom zvyšovať kvalitu mužstva počas januára a februára. Ale prevládajú pozitíva. Mužstvo si sadlo príchodom niektorých posíl v lete, podarilo sa mi hráčom vštepiť víťaznú mentalitu, čo je veľmi dôležité a do každého zápasu išli s cieľom zvíťaziť. Nevyhrali sme len v štyroch, čo je skvelé.  Vyrovnali sme rekord neporaziteľnosti spred ôsmich rokov, ale to nám nestačí a chceme ho predĺžiť.“

Negatívom je len neúspech v Euróspkej lige. Slovan v nej stroskotal na Rapide Viedeň.  „Mužstvo vtedy bolo v procese. Dnes sme silnejší, ako pred pol rokom. Som rád, že negatív nie je veľa,“ dodal Ševela, ktorý sa už rovnako ako hráči a fanúšikovia teší na prechod na nové Tehelné pole. „Ja som rád, že sa netlačilo na to, aby sa na Tehelnom poli hralo už na jeseň. Kompetentní mali viac času, aby dali úplne všetko do poriadku. Štadión je krásny a teším sa, ako si budeme zápasy užívať s našimi fanúšikmi. Pokiaľ sa nám na ňom bude dariť, budem samozrejme spokojný. Všetci to chceme. Budeme sa snažiť baviť divákov a chceme dosiahnuť úspech v Európe. Nebude to ľahké, ale my sa budeme o to snažiť. Slovan chceme aj v Európe vrátiť tam, kde bol v minulosti,“ uzavrel kouč Slovana.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár