Dramatický tretí zápas rozhodlo predĺženie

BK Slovan Bratislava  – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 82:77 (70:70) (26:22, 19:17, 11:21, 14:10 – 12:7)

Séria medzi Slovanom a Banskou Bystricou sa po strede vrátila do Bratislavy za stavu 1:1. Tretí duel bol preto pre oba celky mimoriadne dôležitý. Od prvej minúty sa odohrával útočný basketbal, v druhej minúte Slezáriková po úspešnej trojke zvýšila na 8:5. Od štvrtej minúty sa obom celkom darilo  strelecky spoza trojkového oblúka, keď diváci boli svedkami viacerých trojok v rade. Domáce mali navrch po Turzákovej trojke viedli 21:17, na čo odpovedala hosťujúca Mištinová na 21:20. Bystričanky sa na Slovan dotiahli, aby v samom závere svojou treťou trojkou v stretnutí zvýšila na 26:22 a uzavrela prvú štvrtinu Turzáková. V druhej štvrtine sa domácim podarilo svojmu súperovi odskočiť na 34:26, o svoj nádejný osembodový náskok prišli. V 15. minúte viedli iba 34:32, tréner Slovan reagoval oddychovým časom. v 17. minúte už Slovanistky vyhrávali 41:32, na čo ale dokázali Bystričanky nájsť odpoveď, keď sa im podarilo znížiť na polčasových 45:39.

Druhý polčas už nebol taký bohatý na body ako ten prvý. Viac sa taktizovalo, čoho výsledkom boli hluché minúty bez streleného koša na oboch stranách. Postupne sa začali presadzovať hráčky súpera, ktorým sa podarilo v 24. minúte vyrovnať na 49:49.  To, ale nebolo z ich strany posledné slovo, v 28. minúte vyhrávali 52:55. Slovan sa snažil o vyrovnanie, v častej streľbe z trestných hodov sa mu nedarili podľa predstáv. Hráčky z Banskej Bystrice boli chuti, v 32. minúte vyhrávali o šesť bodov 58:64, zdalo sa, že dôležitý tretí zápas bude v ich rukách.  Po trojke od Turzákovej prehrávali belasé iba o jeden bod 64:65. O minútu bolo vyrovnané 67:67, keď sa opäť presadila spoza trojkového oblúku Turzáková. Slovan v závere zabojoval, hoci mal aj trošku šťastia, keď Bystrica nepremenila svoje možnosti, zápas dotiahol po úspešnej koncovke Hany Križmovej do remízy 70:70.  Nasledovalo päťminútové predĺženie, ktoré prinieslo viaceré zaujímavé momenty. V druhej minúte sa domáce dostali do nádejného štvorbodového vedenia, keď skúsená Križmová vykresala šancu na výhru. Odpoveď hostiek prišla po presnej trojke. V závere si Slovan vedenie udržal, využil svoje šance,keď Zarevúcka uplatnila svoju výšku pod košom, čím sa dostal po výhre 82:77 do vedenia 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v stredu na palubovke Banskej Bystrice.

Najlepšou strelkyňou z domáceho družstva Renáta Talajková, na strene Banskej Bystrice Miroslava Mištinová 28 bodov.

Zostava

Marcová 9, Križmová 8, Zarevúcka 12, Mlynarovicčová 0, Slezáriková 12

(Dulová 3, Turzáková 17, Talajková 21)

Tréner Danilo Rakočevič k zápasu:  „Myslím si, že to bol dobrý zápas pre nezainteresovaného diváka. Verím, že sme konečne pochopili, že Banská Bystrice je jedno výborné družstvo, proti ktorému musíme hrať na 150 %, aby sme boli v zápase úspešní. Podarilo sa nám napokon vyhrať bojovnosťou a srdcom. Musíme sa ale zlepšiť a byť odvážnejší. Bohužiaľ nie som spokojný so všetkými hráčkami a ich výkonmi v zápase. Nemôžme hrať iba prvý polčas, treba pri tlaku súpera zabrať a spraviť niečo „naviac“. Gratulujem svojím hráčkam k víťazstvu, vedieme 2-1, pokúsime sa v Bystrici vyhrať.“