Rieckej je ľúto konca sezóny, ten mal trpkú príchuť (FOTO)

Basketbalistky BK Slovan Bratislava zaknihovali v sezóne 2014/15 konečné šieste miesto. V rozlúčkovom domácom zápase dlho viedli, favorita z Ružomberka na prekvapenie všetkých poriadne trápili. Búrku nevôle vyvolala situácia v poslednej štvrtine, keď sa po jasnom faule na Križmovú nepískal faul a to rozladilo nielen samotné hráčky, ktoré od tohto momentu začali strácať, ale aj trénera Rakočevića, ktorého rozhodcovia poslali na tribúnu. „Boli sme jednoznačne lepším družstvom. Malo sa rozhodnúť na ihrisku a nie vďaka trom arbitrom, ktorí pomohli profesionálkam z Ružomberka, ktoré trénujú desaťkrát v týždni. Som veľmi nahnevaná, rovnako aj dievčatá,“ povedala pre náš web tesne po konci zápasu skúsená rozohrávačka Alexandra Riecka. Ako sme spomenuli, zápas rozhodla posledná štvrtina, hráčky Slovana dovtedy držali s favoritom krok a ten musel neustále doťahovať náskok. „Je pravda, že Ružomberok využil našu nekoncentrovanosť v poslednej štvrtine. Ale keď sme sa vrátili do zápasu, tak veľkému Ružomberku museli pomôcť rozhodcovia. A to je veľmi smutné,“ dodala na adresu mužov v čiernom Riecka. S posledným hvizdom sa tak sezóna pre BK skončila, pozápasová ďakovačka s fanúšikmi bola na dlhý čas poslednou. „Škoda že je koniec. Mohli sme hrať ešte aspoň o piate miesto, verili sme si naň. So sezónou sme však spokojné. Urobili sme kus dobrej roboty. Do polovice sezóny sme sa zohrávali, potom to už bolo lepšie. Ja mám celkovo dobrý pocit,“ hodnotila jedna z najskúsenejších hráčok v tíme.

Riecka1

Šieste miesto je splneným cieľom vedenia i trénera Rakočevića. V tej ďalšej by však hráčky chceli pochopiteľne umiestniť o nejaký stupienok vyššie. Do začiatku ďalšej sezóny zostáva ešte veľa času, ale určite sa chceme ďalej zlepšovať,“ prezradila ďalej Riecka nastávajúce plány a ciele. Palubovka v hale, kde BK trénuje, však nebude ešte zívať prázdnotou. „Naše mladšie hráčky hrajú ešte ligu, my staršie by sme chceli ešte trénovať aspoň dva mesiace,“ naznačila Alexandra. O žiadnom oddychu teda ešte nemôže byť reč. Ten príde až v letných mesiacoch, prípravu na novú sezónu začnú hráčky pravdepodobne v auguste. Na záver hodnotenia sme sa ešte spýtali na najlepší a najhorší zápas hráčok Slovana v sezóne. „Najlepší bol z našej strany asi ten posledný s Ružomberkom a ten predchádzajúci proti Šamorínu, v ktorom sme si zabezpečili konečné šieste miesto. Na ten najhorší som už zabudla,“ dodala na záver so smiechom Alexandra Riecka.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“130″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan rbk “ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár