Víťazná vlna Slovana pokračuje, v Bratislave padol aj Jokerit (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Jokerit Helsinki 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 6. V. Nedorost (Kašpar, Viedenský), 35. Tičar (Sersen), 47. V. Nedorost (Kundrátek), 60. Kašpar (Nedorost) – 33. Jaakola, 45. Todd (Regin)

HC Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik, L. Kozák – Viedenský, V. Nedorost, L. Kašpar – Jeglič, Tičar, M. Tvrdoň – Bartovič, T. Surový, Miklík – Skalický, Lušňák, D. Skokan

Jokerit: H. Karlsson – P. Larsen, Jesper B. Jensen, Lajunen, Jaakola, Todd, Ohtamaa – Kozun, Regin, Joensuu – Jormakka, Tim Kennedy, Pelletier – Aaltonen, N. Kapanen, Sallinen – Rita, Wirtanen, Talaja

Rozhodovali: Beľajev, Naumov – Golovľov, Lazarev Vylúčení: 6:3, Presilovky 0:0 Oslabenia 0:0 Diváci:10 055

Skóre zápasu mohol otvoriť Jokerit, ktorý hral hneď v úvode zápasu presilovku. V oslabení unikol ale Kašpar, ktorého šancu zastavil Larsen iba za cenu nedovoleného zákroku. Sily sa vyrovnali, Slovan svoju presilovku nevyužil. V piatej minúte nebezpečne ohrozil Karlssona Mihalik, ten jeho strelu vyrazil. O minútu neskôr, už ale nestačil na Nedorostovu koncovku, po parádnej Kašparovej prihrávke. Jokerit dostal možnosť hrať viacero presiloviek, počas ktorých belasých zatlačil. Slovan odolal, po prvej časti viedol najtesnejším rozdielom.

Úvod druhej časti sa niesol v podaní Jokertiu. ten bol hokejovejší, tlačil sa pred Brusta, ktorý svoj tím držal nad vodou po Aaltanenovej akcii. Slovan odpovedal Miklíkovou strelou, švédsky brankár Jokeritu sa prekvapiť nenechal. V polovici zápasu sa hosťom predsa podarilo vyrovnať, Jaakolovu strelu si za Brusta nešťastne zrazil Lušňák. Vedenie belasým prinavrátil Tičar, ktorý dorazil Seresnovu strelu, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu. Vzápätí mohol pridať tretí gól Viedenský, stav sa nemenil. V samom závere tretiny  sa do brejku dostal Jeglič, Karlssona zachránila ľavá žrď.

Slovan si vedenie v tretej časti dlho neudržal. Najprv Burst chytil  Kozunov puk, na Toddovu strelu bol prikrátky. Začínalo sa prakticky odznova. Belasí hrali aktívne, vyrovnávajú gól ich nepoložil. Už o dve minúty od vyrovnania poslal svoj tím do jednogólového vedenia tvrdou strelou Nedorost. Blízko k štvrtému gólu bol Kašpar, jeho strela skončila na bočnej sieti. V závere hrali hostia dlhú štvorminútovú presilovku. Brust predviedol viacero kľúčových zákrokov. Do prázdnej brány pečatil skóre zápasu na 4:2 Kašpar.