Osembodový úlovok

Slovan má za sebou predposledný trip na ihriskách súperov v základnej časti. Krátko pred odchodom sme si položili otázku. Vráti Slovan svojim súperom na tripe požičané? Štyri zápas a osem bodov z dvanástich, to je jasná odpoveď na našu otázku.

Prvý zápas 

Ten odohrali belasí proti Metallurgu Novokuzneck, dôležitý krok v podobe víťazstva im vyšiel. Zatiaľ čo doma zdolal Slovan Novokuzneck poľahky 6:0, tri body si v odvete zabezpečil až v závere zápasu, keď rozhodol  v presilovej hre Tomáš Kundrátek. “Bohužiaľ, dnes sme si to zbytočne skomplikovali. Nakoniec to dobre dopadlo vďaka presilovkovému gólu dve minúty pred koncom. Na úvod tripu sú to hlavne nesmierne dôležité tri body,“ povedal  pre klubový web po zápase autor víťazného gólu. Predčasne sa duel skončil pre Patrika Lužu, ktorý po tomto zákroku zákroku utrpel zlomeninu ruky.

Prekliaty Novosibirsk

Sibir patrí medzi celky, proti ktorému sa Slovanu nedarí. Tak ako v septembri, tak aj koncom januára ťahali po výsledku 3:2 belasí s týmto súperom za kratší koniec. Za Slovan sa strelecky presadila dvojica Kašpar, Šťastný. Víťazný gól padol v oboch prípadoch v oslabení ku koncu zápasu, a dal ho ten istý hráča Sibiru – Maxim Šalunov. Tak ako v septembri tak aj v januári Slovan svojho súpera strelecky prestrieľal. V prvom zápase 33-26, v druhom 44-24! Tých podôb je naozaj veľa, je škoda, že napriek dominancii belasých v poslednej tretine na strely pre Slovan 23-6! Ani vďaka viacerým presilovkám sa Slovanu nepodarilo v tomto stretnutí bodovať. „Bol to veľmi rýchly hokej, vyrovnaný zápas. Škoda toho gólu vo vlastnej presilovke. Najmä v záverečnej tretine sme mali dobré šance, ja sám som tiež mohol streliť tretí gól na 3:2, ktorý mohol byť rozhodujúci“, sypal si popol na hlavu Ladislav Nagy.

Zápasy na konci „sveta“

Aj tak by sme mohli charakterizovať stretnutia s Vladivostokom a Chabarovskom. S Admiralom dokázali belasí otočiť vývoj zápasu za 26 sekúnd. Víťazstvo 3:1 si zabezpečili až ku koncu zápasu, kedy na 1:3 upravil svojím druhým gólom Miklík. Pri prvom góle som si nakorčuľoval z poza bránky a ešte pred bránkarom prijal strieľaný puk. Pri druhom góle som strieľal v samom závere dlhej presilovky a som rád, že brankárovi to tam prepadlo“, opísal svoje dva zásahy šťastný strelec. Rovnakým výsledkom sa skončil aj prvý zápas v Bratislave, Slovan tak doslova a do písmena vrátil Admirálu požičané. V Chabarovsku Slovan končil náročný trip, v určitých fázach zápasu bolo vidno, že už toho majú belasí „plné zuby“. Príkladne zabojovali o body, ktoré si vďaka zvládnutej nájazdovej lotérii po góloch Kašpara a Šťastného vybojovali. Smolu mal pri svojom pokuse špecialista na túto disciplínu Žiga Jeglič, ktorému ušiel puk.

Šťastného forma

Andrej Šťastný sa po návrate do zostavy, keď pre zranenie vynechal takmer mesiac dostal do výbornej formy. V deviatich zápasoch si pripísal deväť bodov. Na samotnom tripe dokázal streliť päť gólovNajkrajšia akcia zakončená gólom Slovana v tejto sezóne? Akcia to bola naozaj okuľahodiaca. Alebo bol krajší jeho bravúrne zvládnutý samostatný nájazd v stretnutí s Amurom Chabarovsk? Andrejovi súhra so Slovincami sedí, Miloš Říha ho k nim zaradil hneď v príprave a urobil dobre. 25-ročný útočník Slovana sa mu za dôveru odvďačuje tým najlepším možným spôsobom.

Pridaj komentár