Slovan zdolal Spartak po samostatných nájazdoch

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 3:2 s.n (0:1:, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 23. Skalický (Šťastný), 46. Taimi (Šťastný, Skalický), 65. Kašpar – 14. Stoa (Lajunen, Leščenko), 28. Leščenko (Pepeliajev)

HC Slovan :Štepánek (Kožiak) – Bačík, Voráček, Taimi, Švarný, Černý, Kozák, Sloboda, Boldižár – Kašpar, Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš, Buchtele – Skalický, Sádecký, Šťastný – M. Hlinka, Hecl, Liška
Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Papeliajev, Lajunen, Kalinin , Judin, Kulik, Bondarev, Provolnev, Sorokin – Leščenko, Stoa, Čistov – Mirnov, Maxwell, Radil – Šmeľov, Bobrov, Komaristý – Nikoncev, Voronin, Tolpeko

Rozhodca: D. Konc, J. Konc – Výleta, Orolín. Návšteva: 4.246

V prvej polovici úvodnej tretiny mal viac práce Štepánek, ktorý viackrát svoj tím podržal. V 14.minúte ale nestačil na Stoaov pokus, ktorý poslal Spartak do vedenia. O minútu zachránilo Štepánka po Nikoncevovej strele brvno.

V druhej časti sa belasí osmelili, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól z hokejky Skalického. Už o päť minút viedli hostia opäť o gól. Hosťujúci Leščenko po individálnej akcii prekonal Štepánka.V polovice stretnutia belasí ubránili oslabenie. Slovan sa snažil o vyrovnávajúci gól, Buchtele neuspel. Hostia boli nebezpeční, v závere druhej časti mohol ale vyrovnať Kašpar.

Tretiu časť začal Slovan tlakom. Ten vyústil do ich druhého gólu, keď aktivitu Skalického so Šťastným dokonal Taimi. V polovici tretej tretiny mohol v presilovke otočiť zápas Řepík. Šance na vedúci gól si v závere vypracovali oba celky, ale zápas sa skončil remízou 2:2.

V predĺžení mal najväčšiu možnosť Lajunen, brankár Slovana bol na mieste, jeho strelu vyrazil. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy.

Za Slovan boli úspešní Kašpar, Buchtele a Řepík. Štepánek chytil všetky nájazdy hostí.

Slovan zaznamenal prvé víťazstvo v príprave.