Preview: ŠK Slovan Bratislava- PAOK FC

Po vyradení írskeho majstra Dundalk FC sa futbalisti Slovana stretnú v boji o postup do skupinovej fázy Európskej ligy s majstrom Grécka – PAOK FC. Výkop zápasu je vo štvrtok 22.8. na Tehelnom poli naplánovaný na 21.00. Hlavným rozhodcom tohto stretnutia je Chorvát Bebek. Zápas v priamom prenose vysiela Dvojka

ŠK Slovan

Vzájomné zápasy s gréckymi mužstvami

Prvým gréckym súperom Slovana v pohárovej Európe bol v sezóne 1970/1971 Panathinaikos FC. Po výsledkoch 0:3 a 2:1 sa účinkovanie Slovana skončilo.

Jedným z posledných pohárových zápasov Slovana na starom Tehelnom poli bol 29.7.2009 duel s Olympiakosom Pireus, ktorý Slovan prehral 0:2, ten sledovalo 21 250 divákov. Slovan podľahol svojmu súperovi aj na jeho pôjde 0:2.

Slovanu sa pod vedením Jána Kozáka mladšieho v lige aj v pohárovej Európe darí. Vyradil kosovský celok Feronikeli KF aj írske mužstvo Dundalk FC. Pred sebou má súpera, ktorý odohral s Ajaxom dva vyrovnané zápasy. a do poslednej chvíle bojoval o postup.

„Čakajú nás dva mimoriadne ťažké zápasy. Musíme sa na ne dobre pripraviť, našim cieľom je doma uspieť a po zápase sa radovať s naším fanúšikmi“, hovorí pred štvrtkovým zápasom Andraž Šporar a dodáva,: „Osobne si nemyslím, že by tento zápas poukázal na to, či bude sezóna úspešná. Oproti minulému roku sme sa v Európe dostali ďalej, našim prioritným cieľom je zisk titulu.“ PAOK je v roli favorita, tlak bude teda na jeho strane. „Ja sa na to takto nepozerám, áno PAOK je veľký klub, ktorý v lige neprehral, s Ajaxom odohral dobré zápasy. Na druhej strane verím nášmu mužstvu, nenastúpime so strachom,“ myslí si kanonier Slovana a dúfa, že bude vypredané.

Tréner Slovana Ján Kozák mladší po svojom nástupe využíva šírku kádra Slovana, a hráčov rotuje. Všetci hráči majú zápasovú prax, nik dopredu nevie, na aký zápas bude nominovaný. „Káder je v poriadku, nikoho netrápia žiadne zdravotné problémy, je to pre trénera dobrá správa. Priznám sa, zostavu mám už v hlave, verím, že nič nepredvídané sa nestane„, prezrádza tréner Slovana. Na Tehelnom poli sa predstavil čiernohsorký, kosovký i írsky majster, tentokrát prichádza majster Grécka, kde kvalita tímu je zreteľná.„Všetky zápasy v Európe boli náročné. PAOK je známi svojou ofenzívnou silou, majú rýchlych hráčov, sú favoritom tohto dvojzápasu. Rozhoduje sa vždy na ihrisku, ak podáme dobrý výkon, pomôže nám aj vypredaný štadión, myslím, že po zápase budeme spokojní, veríme, že si budeme po zápase všetci povedať, že sme spravili pre výsledok maximum. Ak by sme v tomto zápase s takým kvalitným súperom udržali nulu, ktorá je v Európe dôležitá, boli by sme spokojní,“ dodáva.

PAOK FC

Po desiatich rokoch sa na novom Tehelnom poli predstaví opäť grécky celok, PAOK FC, ktorý podobne ako Slovan vo svojej domácej lige dominoval. Počas celej sezóny nenašiel premožiteľa, keď vyhral 26 duelov a iba štyri remizoval. Pred druhým Olympiakosom mal po skončení sezóny päťbodový náskok. Hráči PAOKu získali titul po 31-ročnej odmlke.

Klub bol založený v roku 1926, vo svojej 93-ročnej histórii získal tri ligové tituly. Okrem toho sa mu podarilo sedemkrát vyhrať národný pohár. Klubové farby sú biela a čierna.

Káder PAOKu tvoria prevažne zahraniční hráči. Trénerom tímu je Portugalčan Abel Ferreira. Nedávno do mužstva pribudol aj Slovák Miroslav Stoch, ktorý už v minulosti v tomto mužstve pôsobil. Najlepším strelcom PAOKu bol v minulej sezóne Holanďan Diego Biseswar, ktorý zaznamenal osem gólov.

Už od úvodu júla začali hráči gréckeho majstra s prípravou na novú sezónu. V nej pred dvojzápasom s Ajaxom Amsterdam, s ktorým bojovali o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov odohrali osem zápasov. Päť vyhrali, dva remizovali a raz prehrali.

Zoznam zápasov v sezóne 2019/2020

13.08.19CLAjaxPAOK3 : 2
06.08.19CLPAOKAjax2 : 2
27.07.19CFSittardPAOK1 : 5
27.07.19CFPAOKAl-Taawon1 : 1
23.07.19CFAnderlechtPAOK1 : 3
20.07.19CFSt. TruidenPAOK0 : 4
12.07.19CFU. KlužPAOK0 : 5
09.07.19CFZwollePAOK2 : 2
06.07.19CFNordsjaellandPAOK0 : 3
03.07.19CFAlkmaarPAOK1 : 0

Pridaj komentár